Back to top

Darcovia krvi v dunajskostredskej nemocnici zažili netradičný valentínsky odber

Publikované: 15. február 2024 - 12:50
Valentínske občerstvenie a tematická výzdoba, drobné darčeky či sladké prekvapenia. To všetko čakalo a čaká v tomto valentínskom období na darcov, ktorí pôjdu darovať krv na hematologicko-transfúziologické oddelenie v dunajskostredskej nemocnici. Prvodarcovia majú možnosť spoznať aj svoje krvné skupiny.
Darcovia krvi v dunajskostredskej nemocnici zažili netradičný valentínsky odber

Som tvoj typ?

 Zdravotníci na hematologicko-transfúziologických oddeleniach sa častokrát stretávajú s tým, že darcovia nevedia, akú majú krvnú skupinu.

 V prípade vážnej autonehody, náhlej straty množstva krvi či rôznych iných zdravotných komplikáciách a nepredvídateľných situáciách je však podstatné, aby človek poznal svoju krvnú skupinu. Rovnako dôležité je poznať aj jej Rh faktor. Môže to totiž v rozhodujúcich situáciách pomôcť zachrániť život nám aj našim blízkym. Práve preto v nemocnici spojili netradičný valentínsky zážitok so spoznávaním krvných skupín.

 Tento výnimočný odber krvi, pri ktorom darcovia pomôžu pacientom, ktorí to najviac potrebujú a sami si pomôcť nevedia, môžu na dunajskostredskej transfúzke darcovia zažiť do 23. februára.

 Odberové dni sú:

  • 16. február od 7.00 do 10.00 hod.
  • 20. február od 7.00 do 11.00 hod.
  • 21. február od 7.00 do 11.00 hod.
  • 23. február od 7.00 do 10.00 hod.

PentaHospitals

Toto ste už čítali?

Cookies