Back to top

Desať zlatých medailí z Otvorených majstrovstiev Slovenska Shinkyokushin

Publikované: 1. jún 2023 - 18:19
Svoju najväčšiu súťaž v karate, Otvorené majstrovstvá Slovenska, Seishin Karate Klub tento rok opäť zorganizoval v Dunajskej Strede. Aj tentoraz mala veľký úspech.
Desať zlatých medailí z Otvorených majstrovstiev Slovenska Shinkyokushin

Do súťaže sa prihlásilo 340 pretekárov z 26 klubov zo 4 krajín (Maďarsko, Chorvátsko, Poľsko a Slovensko). Zo Seishin Karate Klubu sa registrovalo 50 účastníkov. Zdá sa, že po ťažkých rokoch Covidu sa veci vracajú do starých koľají.

Súťaž otvoril Attila Karafa, zástupca primátora mesta Dunajská Streda. Privítal prítomných súťažiacich aj rodičov a poďakoval sa za to, že naše mesto už viac rokov môže hostiť toto vynikajúce podujatie.

Privítali aj zástupcu chorvátskej organizácie Shinkyokushin karate Vladimíra Belaka, Kristínu Hupianovú, Ádáma Markovicsa, Nikolasa Trenčíka, Zoltána Cserepesa a Laru Vígh, trénerov Seishin Karate Klubu, ktorí počas celého roka tvrdo pracujú so svojimi zverencami. Spomedzi pretekárov Seishinu vyzdvihli Bendegúza Bíróa a Csongora Sáraiho, ktorí tento rok výborne reprezentovali klub – doteraz už na dvoch medzinárodných súťažiach.

Ján Markovics, vedúci slovenskej Shinkyokushin KARATE Organization, srdečne pozdravil súťažiacich, ktorí na tatami bojovali z celého srdca. Poďakoval sa vedeniu mesta Dunajská Streda, sponzorom a rodičom za podporu tohto rozmerného podujatia. Zdôraznil, že ide o veľmi významnú udalosť v živote klubu, pretože na výchovu mladej generácie kladú veľký dôraz.

Súťaže prebiehali vo vekových kategóriách od 6 rokov až po dospelých.

Päť tatami rozložených v športovej hale od 10. hodiny ráno obsadili pretekári.

Pretekári predviedli dobrý výkon, Bendegúz Bíró vyhral svoj prvý súboj dvoma kopmi na hlavu, následne porazil súpera vo finále KO a skončil tak na prvom mieste.

Csongor Sárai nastúpil na tatami v dvoch kategóriách. V prvej z nich, ktorá preňho skončila výhrou, sa predstaví aj na európskom šampionáte a v druhej sa umiestnil na druhej priečke stupienka víťazov. Predviedol vynikajúci výkon, bola to dobrá skúsenosť pred veľkou súťažou, ktorá sa uskutoční v Debrecíne.

Vivien Pullman dokázala vyhrať prvé preteky svojho života presným dodržiavaním pokynov trénera.

Márk Dömötör vyhral oba svoje súboje, takže skončil na prvom mieste.

Dorka Bogyai, Axel Hansen a Kristóf Rácz sa výrazne zlepšili a oba svoje súboje vyhrali. Všetci členovia klubu si zaslúžia pochvalu.

Pretekári bojovali zanietene a na úrovni, na čom veľkú zásluhu majú ich tréneri. 10 účastníkov z Karate klubu Seishin získalo prvé miesto.

Na najvyššom stupienku víťazov sa umiestnili: Bendegúz Bíró, Vivien Pullman, Nadin Újj, Hussein Yaseen, Axel Hansen (Dunajská Streda), Kincső Viktória Csölle, Dorka Bogyai, Kristóf Rácz (Okoč), Márk Dömötör (Zemianska Olča), Csongor Sárai (Kameničná)

2. miesta získali: Áron Szabó, Áron Botha, Simon Kubicska, Peter Hansen (Dunajská Streda), Lara Vígh (Okoč), Péter Tanító, Csongor Sárai, János Forró, Leila Valéria Forró (Kameničná)

3. miesta: Zsófia Polin, Botond Lavu, Liza Bartalos, Lenke László, Gabriel Póša, Viktória Póša, Csongor Dórák, Petra Földes (Dunajská Streda), Koppány Tóth, Olívia Vajkai, Anna Derján, Nimród Horváth, Patrik Dolník, Alex Papp, Luca Sárai (Kameničná), Máté Tercs, Máté Leboda (Okoč)

Ocenenie Športovec roka 2022 získal Bendegúz Bíró z Dunajskej Stredy, ktorý počas celého roka podával vynikajúce výkony.

Zábery zo soboty si môžete pozrieť aj vo fotogalérii nášho portálu.

Najbližšie si karatisti zmerajú sily 1. júla v Kameničnej.

Klub nepretržite prijíma nových členov, ktorí by sa radi stali súčasťou vynikajúceho kolektívu.

Seishin Karate Klub, Ján Markovics

Toto ste už čítali?

Cookies