Back to top

Dunajská Streda vďaka obyvateľom a spoločnosti Lidl môže získať spoločenský priestor

Publikované: 18. august 2022 - 13:23
Spoločnosť Lidl spustil projekt s názvom „Lidl Čistinka“, do ktorého sa zapojilo aj naše mesto. Hlasovať môžete do 25. septembra 2022.
Dunajská Streda vďaka obyvateľom a spoločnosti Lidl môže získať spoločenský priestor

Každý zákazník, ktorý si v termíne od 15. augusta do 25. septembra zakúpi v predajni Lidl tovar v hodnote minimálne 20 eur, dostane pri pokladnici hlasovaciu kartičku s unikátnym kódom a môže odovzdať svoj hlas vybranému mestu. Parky vo víťazných mestách budú dokončené na jar 2023.

Lidl Čistinka je mestský park tvorený zo štyroch prepojených modulov. Hlavná myšlienka spočíva v základnom "štvorci" s rozmerom 12x12m a 15x15m a variabilnom usporiadaní v akomkoľvek priestore s ohľadom na pozemok a lokalitu. Každý modul má svoju funkciu a charakter, a spolu tvoria kompaktnú zónu, ktorá nesie názov Lidl Čistinka. Takto vyskladaný mestský park dokáže pokryť potreby každého obyvateľa a užívateľa verejného priestoru.

Na Lidl Čistinke nájdete priestor aj pre šport, ale aj oddych. Všetky štyri moduly sú navrhnuté tak, aby to tvorili jednotný celok:

 

Zábava aj pre najmenších na Lidl Čistinke

Tento modul má rozmer 12x12 m a bude slúžiť ako hracia plocha pre najmenšie deti. V zeleni, obklopené možnosťou na sedenie, bude vsadené detské ihrisko so šmykľavkou a hojdačkou.

 

Grilovačka pre všetkých na Lidl Čistinke

Modul o rozmere 12x12m, pre ktorý je charakteristické ohnisko a príjemné posedenie v altáne. Sú tu priestranné stoly a sedenie v tesnej blízkosti dvoch ohnísk, kde sa dá pripraviť grilovačka či už vo dvojici, alebo aj s celou rodinou a kamarátmi.

 

Cvičím, cvičíš, cvičíme na Lidl Čistinke

Tento modul je jeden z dvoch, ktoré sa zaraďujú k športovým plochám. V priestore 12x12 m sa nachádzajú prvky pre vonkajší workout na posilňovanie rôznych partií tela. V blízkosti samotného workoutu sa nachádza lavička a na oddych sa dá využiť aj múrik.

 

Najlepšie športové výkony na Lidl Čistinke:

Druhá, väčšia športová plocha, má rozmer 15x15 m, a to kvôli ploche veľkého multifunkčného ihriska. Na ihrisku sú basketbalové koše, bránky na futbal aj pre iné loptové hry, a kto by chcel, môže si zahrať stolný tenis na neďalekom stole.

Celkovú atmosféru a kvalitu mestského parku nedotvára iba rôznorodý mobiliár, ale aj pestrá zeleň.

 

Hlasujte za Mesto Dunajská Streda, aby sme boli jedným z piatich víťazných!

Hlasovať môžete na stránke: https://cistinka.lidl.sk/

Viac informácií nájdete na stránke: https://cistinka.lidl.sk/

 

Cookies