Back to top

Dunajskostredské médiá spúšťajú mládežnícke spravodajstvo

Publikované: 15. júl 2020 - 12:45
Perfects a. s. už takmer štvrťstoročie poskytuje televízne spravodajstvo o dianí v Dunajskej Strede prostredníctvom týždenných programov DSTV. Od jesene bude pravidelne mesačne vysielať aj program určený mladým.
Dunajskostredské médiá spúšťajú mládežnícke spravodajstvo

„Považujeme za dôležité osloviť mladých ľudí v Dunajskej Strede, aby prezentovali svoj život a dianie vo svojom okolí. Podľa nás, na začiatok by bolo vhodné 8-10 minútové mesačné spravodajstvo na dunaszerdahelyi.sk” - povedal viceprimátor mesta a predseda Perfects a. s. László A. Szabó.

Mladí by sa svojím vystúpením predstavili koncom septembra. V súvislosti s týmto podnik očakáva mladých chlapcov a dievčatá vo veku 16-25 rokov, ktorí sa zaujímajú o médiá a majú istú skúsenosť s videozáznamom, strihom, vedením vysielania alebo reportážou a radi by pracovali na programe určenom mladým.

„Očakávame, že sa prihlásia takí, ktorí už skúsili pracovať v školskom časopise alebo televízii, prípadne vyhotovili videoprogramy na inej platforme. Čo im my môžeme ponúknuť, je odborné zázemie, niekoľko tisícové publikum, profesionálne štúdio a také skúsenosti, ktoré môžu byť pre nich veľmi užitočné, ako by si svoju budúcnosť predstavovali na takejto báze. Najlepším by sme od budúceho roka chceli ponúknuť aj štipendium” - oboznámil s detailami Péter Rajkovics, riaditeľ mestských médií.

Prihlásiť sa možno do 15. augusta 2020 na rajkovics [at] perfects.sk, v prílohe uviesť krátky životopis a doterajšie práce. Záujemcovia svoje prípadné otázky môžu smerovať tiež na uvedenú adresu.

Podmienky súťaže:

  • aktívna návšteva školy (strednej alebo vysokej),
  • vek 16-25 rokov,
  • skúsenosť z výroby videa (operatér, strihač, výroba programu, programový vedúci, reportér),
  • bydlisko alebo návšteva školy v Dunajskej Strede,
  • prihlasovanie e-mailom na adrese rajkovics [at] perfects.sk, s krátkym životopisom a prehľadom o doterajších skúsenbostiach,
  • termín prihlasovania: do 15. augusta 2020.

Toto ste už čítali?

Cookies