Dunajskostredskí karatisti získali štyri zlaté

Publikované: 22. jún 2018 - 9:12
Uplynulý víkend sa po 11. krát konala medzinárodná karatistická súťaž Pohár starostu Kameničnej Tameshiwari.

Súťaže sa zúčastnilo okolo 80 súťažiacich z dvoch krajín. Súťaž sa začala ráno o ôsmej  v ZŠ Lőrincza Gyulu. Starosta Lehocký Milan sa poďakoval účastníkom, že prišli v takom veľkom počte, zaželal im veľa úspechov. Markovics János, vedúci Seishin Karate Klubu nabádal súťažiacich, aby prekročili svoje hranice. Nadšenou podporovateľkou klubu je aj Pastorková Irena, riaditeľka školy, ktorá túto príležitosť, samozrejme, tiež nevynechala.

Účastníci museli už v budove školy splniť niekoľko športových úloh, bolo niekoľko aj karatistických ukážok ako rozbíjanie dosky päsťou či hranou dlane či lakťom a iné.

Exteriérový program sa začal potom o 11. hodine behom. Najmenšie deti (5 - 6 ročné) mali 2 km trať, väčšie (7 - 12 ročné) 4 km, mládež (od veku 13 rokov veku) 5,5 km. Pritom sa konali rôzne súťaže v šikovnosti. V drepoch bol najlepší Cserepes Zoltán, ktorý spravil 70 drepov za minútu a okrem toho vyhral aj v 4 iných kategóriách. V kategórii kettlebell zvíťazil Trenčík Nikolas, ktorý dosiahol výsledok 1.140 kg, čím prekonal minuloročný rekord, vyhral okrem toho aj v kategórii v šplhaní na kopec. Spomedzi dievčat bola najrýchlejšia šprintérka Hausleitner Mercedes a zvíťazila aj v šplhaní na kopec. Spomedzi žien zvíťazila  Jakab Adrienn, členka Seishin zo Zlatnej na Ostrove a spomedzi mužov Szabó Bálint, člen Seishin Ekel. V tomto roku sa do súťaže mohli zapojiť aj rodičia. Prihlásilo sa 6 mužov a 5 žien, čím ukázali svojim deťom dobrý príklad.

Pre každého bola účasť v súťaži výzvou, ale každý prekonal sám seba, čo je aj cieľom bojových umení. Po súťaži si každý zaslúžil dobrý obed, ktorý navarili členovia miestneho klubu dôchodcov. Dorast Seishin Karate Klubu získal 16 prvých miest.

Zvláštnu cenu starostu získal Markovics Ádám (Kameničná), ktorý dosiahol pekné výsledky aj na iných – domácich i zahraničných - súťažiach, medzi nimi  9 zlatých umiestnení. Kvôli operácii sa tejto súťaže nemohol, žiaľ, zúčastniť.

Za mimoriadne výsledky získali Hupian Kristína a Markovics Ádám cenu „Športovec roka”, obaja získavajú ocenenia aj na zahraničných súťažiach.

Zvláštne poďakovanie patrí rodičom, trénerom klubov, pretože bez ich pomoci by sa nepodarilo túto súťaž zorganizovať.

Ďalšia súťaž sa bude najbližšie konať až v septembri, v lete sa členovia klubov zúčastnia rôznych tréningových táborov.