Back to top

Dvadsaťtri rokov zaväzuje

Publikované: 31. marec 2016 - 11:35
Je to tak, otvorili sme pred 23 rokmi - hrdo povedala majiteľka kvetinárstva Narcis, Edit Kiss.

Spočiatku predávali najmä vlastné kvetiny, ale teraz sa to dostalo do úzadia. Samozrejme, majú ešte kvety aj z vlastnej produkcie, ale taký veľký dopyt možno uspokojiť len dovozom  tovaru od lokálnych pestovateľov a tiež importom zo zahraničia. Avšak dbajú o to, aby ikebany, vence a kytice, ktoré u nich dostať, boli vlastnoručne vyrobené. Na  jednej strane z dôvodu kvality, na druhej strane preto, že  tak môžu mať krásne kytice a elegantné vence dobrú cenu. V minulosti majiteľka obchodu nechcela ani počuť o umelých kvetoch, ale vzhľadom na požiadavky zákazníkov a kvalitu dnes vyrábaných umelých kvetov a podmienkam použitia z nich vyrobených kytíc a vencov (zimné mrazy, alebo letné horúčavy) sa už nezaoberajú len živými kvetmi.

Hlavným profilom kvetinárstva sú, samozrejme, naďalej živé kvety, či sa jedná o rezané, črepníkové kvety, alebo o prekrásne letničky. A hneď sme sa aj dostali k službe obchodu, ktorá je čoraz obľúbenejšia. Na požiadavku zákazníka vlastnoručne zasadia kvety do nádob - a zákazník platí len materiál! Pred niekoľkými rokmi o túto službu prvýkrát požiadali zákazníci v sezóne muškátov, lebo zamestnanci kvetinárstva ich vedia odborne zasadiť a okrem toho, oni si nezašpinia svoj byt. V súčasnosti okrem muškátov čoraz častejšie sadia do nádob aj sirôtky, primule a nezábudky - od jari až do jesene.

V dnešnej dobe kvetinárstvo nemôže vyžiť iba z predaja kvetov. Okrem obvyklých malých darčekových predmetov, možno u nich zakúpiť aj sviečky, kahance a vázy. A keď niekto ide na návštevu  a okrem kytice by rád zobral ešte nejakú maličkosť, môže si vybrať  z bonboniér a vín. Ako nám majiteľka obchodu povedala, je u nich k dispozícii takmer všetko, od anjelikov až po kvety.

Od otvorenia obchodu podnes, majú otvorené aj v nedeľu. Vždy sa môžu na nich spoľahnúť, či sa jedná o daždivý, zamračený deň, alebo o mimosezónu, kto zavíta do kvetinárstva Narcis, vždy dostane čerstvé kvety

Vážia si zákazníkov, a aj zákazníci si cenia ich - to potvrdzuje aj posledných dvadsaťtri rokov.

A nezabudnite, držitelia vernostných kariet Dunajskej Stredy dostanú zľavu vo výške 5% pri nákupe akéhokoľvek produktu!

Toto ste už čítali?

Tik-Tak

Dunajskostredská spoločnosť Tik-Tak s.r.o. sa opravou...

Cookies