Back to top

Expresný spoj do Bratislavy a späť

Publikované: 2. september 2020 - 11:32
2. septembra ráno o pol siedmej začalo s premávkou autobusové spojenie, ktoré bude pre cestujúcich zabezpečovať pohodlnejšie a rýchlejšie cestovanie medzi Dunajskou Stredou a Bratislavou.
Expresný spoj do Bratislavy a späť

Jozef Viskupič, predseda Trnavského samosprávneho kraja na tlačovej besede v skorých ranných hodinách vyjadril radosť, že v spolupráci so župou sa podarilo uviesť do prevádzky tento spoj, ktorý ponúka praktickú alternatívu pre pendlerov medzi Dunajskou Stredou a Bratislavou, s využitím nedávno odovzdanej diaľnice R7, ktorá ponúka možnosť rýchlejšej dopravy.

József Berényi, podpredseda Trnavského samosprávneho kraja verí, že toto autobusové spojenie, za 2,33 eura, v prvom rade uľahčí cestovanie ľuďom pracujúcim v Bratislave. Ako povedal, aj rannou tlačovou besedou chceli spopularizovať túto novú príležitosť, ktorú, samozrejme, aj oni sami vyskúšali.

Dopravný podnik SAD Dunajská Streda spúšťa toto expresné spojenie od 2. septembra 2020 medzi Dunajskou Stredou a Bratislavou komfortnými, klimatizovanými autobusmi, oproti zaužívanému za oveľa kratší dopravný čas medzi okresným a hlavným mestom. 

Spoj bude premávať – v pracovných dňoch – v špičke každú hodinu (od 4.30 do 8.30, večer od 17.30 do 18.30), v ostatnom čase v dvojhodinových intervaloch, využívajúc diaľnicu R7, ktorá umožní skrátenie dopravného času na maximálne 50 minút. Zastávky má iba v dvoch mestách, z Dunajskej Stredy odchádza z 1. nástupišťa autobusovej stanice, v Bratislave bude stáť vo Vrakuni, na Pažítkovej ulici a konečnú má na autobusovej stanici na Bajkalskej ulici.

V opačnom smere bude spoj odchádzať z 2. nástupišťa bratislavskej autobusovej stanice.

Harmonogram novej autobusovej linky nájdete na stránke dopravného podniku, uvádzame ho aj v našom príspevku.

Text a foto: Rózsár Vince

Toto ste už čítali?

Cookies