Nachádzate sa tu

Gastroškola v Dunajskej Strede

Toto ste už čítali?

Publikované: 2019, apríl 15 - 13:35 | Farebné
V piatok bol deň otvorených dverí v Gastroškole.
Gastroškola v Dunajskej Strede

Záujemcom pripravila Európa Rest & Bar občerstvenie, ukázala o čom je táto iniciatíva. Majiteľ Kovács Tibor v príhovore zdôraznil, že už roky pripravujú v Europe Center výuku rôzneho druhu a vedľajšiu reštauráciu by tiež radi využili.

Napokon sa rozhodli, že lokálni odborníci a gastrobloggeri sa budú môcť  podeliť so svojimi skúsenosťami so záujemcami a na jednotlivých tréningoch môžu spolu pripraviť nejaké jedlá.  "V Gastroškole je možnosť sa  učiť od šéfkuchárov, kuchárov, oduševnelých žien v domácnosti, vinárov a barmanov." – pričom dôležité je aj budovanie súdržnosti.

"Sadnime si spolu k stolu, spolu zjedzme, čo sme pripravili! Ak ostane niečo z pripravených dobrôt, zabaľ si a vezmi domov! Daj ochutnať aj svojej rodine. Dostaneš všetko: ingrediencie, krabicu, tašku, zásteru s logom Gastroškoly, zápisník, písacie potreby" – uviedli organizátori.

Už aj v piatok mohli záujemcovia ochutnávať dobroty, mohli sa porozprávať s budúcimi lektormi – bola tu Szabó B.Csilla, Dömény Ivett, Mészáros Andrea, Macsali Lali a Weisz Tibor. Tento mladý kuchár pripravil pred očami pozorovateľov  zaujímavé kung-fu rizoto, ktoré mohli potom ochutnať.