Nachádzate sa tu

Gmail má oficiálne nové logo, ktorému chýba ikonická obálka

Toto ste už čítali?

Publikované: 2020, október 13 - 14:30 | Farebné
Google už logá niekoľkých svojich aplikácií aktualizoval a konečne prišiel rad aj na Gmail. Prvá vec, ktorú si v porovnaní so starým logom všimne takmer každý je, že v novej ikone sa nachádza viac farieb, nie len jedna, červená. Celé logo, rovnako aj ako logá iných aplikácií, bolo farebne zladené so špecifickými farbami Google.
Gmail má oficiálne nové logo, ktorému chýba ikonická obálka

Ďalej, čo sa dizajnu týka, z ikony Gmail zmizla obálka, no písmeno M sa zanechalo. Podľa informácií zverejnených na portáli theverge.com, plánoval Google aj úplné odstránenie písmena M a červenej farby.

Následne bol vykonaný prieskum, na základe ktorého vyplývalo, že odstránenie písmena M sa používateľom veľmi nepozdávalo. Z prieskumu bolo taktiež zistené, že ikonická obálka nebola až tak dôležitým prvkom v logu. Opýtaným používateľom jej odstránenie až tak nevadilo.

Koniec koncov, nové logo Gmailu vyzerá veľmi dobre. S Gmailom boli aktualizované aj logá Kalendára, Dokumentov, služby Google Meet a aplikácie Sheets tak, aby bol ich dizajn zhodný s ikonou Gmailu.

Dôvodom zmeny ikon ostatných aplikácií je to, že všetky patria do kolekcie G Suite, ktorá nesie po novom názov Google Workspace. Google sa pokúša zlúčiť viacero svojich služieb do centrálneho umiestnenia, aby dokázal lepšie konkurovať balíku Office od spoločnosti Microsoft.

napidroid.hu/mojandroid.sk