Back to top

Google spúšťa kampaň na hanbu spoločnosti Apple za neimplementáciu RCS

Publikované: 22. august 2022 - 6:21
Diskusia modrá bublina verzus zelená bublina prebieha už dlho a používatelia často menia platformy, aby sa vyhli hanbe medzi svojimi rovesníkmi. V snahe ukončiť to spoločnosť Google požiadala spoločnosť Apple, aby prešla z obmedzenej platformy iMessage na „Rich Communication Services“ (alebo RCS), aby umožnila bezproblémové odosielanie textových správ na zariadeniach iPhone a Android.
Google spúšťa kampaň na hanbu spoločnosti Apple za neimplementáciu RCS

Apple nad týmito požiadavkami zatváral oči, a tak sa Google teraz rozhodol prijať agresívnejšiu stratégiu. Výrobca Androidu verejne oslovuje výrobcu iPhonov a žiada ľudí, aby sa pripojili k jeho kampani, aby presvedčil Apple, aby prešlo.

Google nalieha na spoločnosť Apple, aby implementovala RCS a opravila zasielanie správ naprieč platformami

Pre tých, ktorí nevedia, keď používateľ Apple pošle textovú správu inému používateľovi Apple cez iMessage, uvidí modrú bublinu. Ak však používateľ systému Android iniciuje konverzáciu s používateľom systému Apple, tento používateľ uvidí zelenú bublinu (prepnutie na SMS a MMS) pre texty odoslané používateľom systému Android. Cupertinský gigant vytvoril túto nezrovnalosť, aby používateľom pripomenul rozdiel v OS v iMessage. No, nepohodlie pre používateľov v mnohých krajinách.

Google nie je spokojný s pozíciou Apple a vyzýva ich, aby prešli na RCS, aby sa zabezpečila kompatibilita. Keďže všetky jeho predchádzajúce otázky zostali nezodpovedané, gigant Mountain View spustil verejnú kampaň, v ktorej vyzval Apple, aby prestal používať RCS pre svoju službu zasielania správ. Google vytvoril špeciálna webová stránka "Získať správu", ktorý načrtáva dôvod, prečo by mal Apple prejsť na RCS a umožniť plynulejšie posielanie správ medzi iPhone a zariadeniami Android.

Mountain View Giant hovorí o problémoch, ktorým čelia používatelia Androidu pri rozhovore s používateľmi iMessage na iPhone. „Sú to rozmazané videá, nefunkčné skupinové rozhovory, žiadne potvrdenia o prečítaní a indikátory písania, žiadne textové správy cez Wi-Fi a ďalšie,“ píše sa na webovej stránke Google. Apple odmieta akceptovať moderné štandardy RCS a prechádza na SMS a MMS pre používateľov Androidu, dodáva spoločnosť. Spoločnosť dokonca prišla s hashtagom #GetTheMessage, ako aj s jednoduchým odkazom na nahlásenie problému spoločnosti Apple na Twitteri.

Okrem toho webová stránka Google tiež zvýrazňuje príspevky a články v sociálnych médiách, ktoré už roky hovoria o probléme modrej a zelenej bubliny. Obsahuje tiež odkazy na to, prečo by mal Apple prejsť na RCS a hovorí, že RCS je bezpečnejšie (šifrované), umožňuje používateľom zdieľať nekomprimované obrázky, obsahuje textové indikátory, potvrdenia o prečítaní a všetky ďalšie moderné funkcie na odosielanie správ.

Hlavný viceprezident Google Hiroshi Lockheimer tiež podporuje túto myšlienku a verejne tweetuje o výhodách používania RCS a vyzýva Apple, aby to isté umožnil na svojich zariadeniach. Cupertinský gigant však o tejto záležitosti mlčí. Myslíte si, že nová kampaň Google prinúti Apple konečne uznať jeho požiadavky? Dajte nám vedieť svoje myšlienky v komentároch nižšie.

 

Zdroj: Google / napidroid.hu/mojandroid.sk

Toto ste už čítali?

Tagy: android
Cookies