Hodnotenie trénera: Hélder Cristovao o prípravnom stretnutí Crvena Zvezda-DAC (4:0)

Publikované: 6. február 2020 - 11:00
Tréner Hélder Cristovao hodnotí včerajší prípravný zápas proti Crvenej Zvezde Belehrad.

„Sme si vedomí, že Crvena zvezda je na inej úrovni, ťažko porovnávať kvalitu mužstiev. Bolo tam pár pozitívnych vecí, hlavne v druhom polčase, keď chlapci hrali s väčším sebavedomím. Na druhej strane, urobili sme tie isté chyby, ako v predošlých dueloch. V tomto sa musíme zlepšiť. Prípravné stretnutia sú dôležité, aby sme vedeli zhodnotiť progres tímu. V lige musíme hrať s oveľa väčším sebavedomím, s vyšším držaním lopty. Včera sme prvýkrát inkasovali po hlúpej chybe pri vhadzovaní, keď sme odovzdali loptu súperovi a ten zakončil protiútok presnou strelou. Druhý gól padol po rohu, kde sme nepokryli hráča, čo bola tiež hrubá individuálna chyba. Na tejto úrovni je veľmi ťažké napraviť podobné zlyhania. Je to však súčasť procesu a smerom k ligovým stretnutiam sa pozerám s veľkou sebadôverou. Mal som už dostatok času spoznať hráčov a viem, kto na čo má. Máme ešte týždeň na prípravu a aj v zápase proti Mariboru bude dôležitý progres mužstva, nie konečný výsledok. Myslím si, že chlapci pochopili moje polčasové rady, lebo v druhom dejstve už podali lepší výkon. Vedeli sme, že príprava môže priniesť aj podobné prehry. Samozrejme, nechceli sme to a sme trošku smutní, pretože fanúšikovia očakávali lepšie výkony, ale podľa mňa pochopili, že sme vo fáze rozvoja. Chcel by som ich poprosiť o trošku pochopenia, lebo v majstrovských zápasoch nastúpi celkom iný tím, s dobrými nápadmi a kvalitným futbalom. Potrebujeme aj iného súpera, ako je Crvena zvezda. Jej hráči boli oveľa viac dominantní ako my, ale v lige chceme byť dominantným mužstvom my.”