Hodnotenie trénerov po zápase Dila Gori - DAC 1904 (2:0)

Publikované: 22. júl 2023 - 13:44
Štvrtkové pohárové stretnutie Dila Gori-DAC (2:0) hodnotia tréneri Adrian Guľa a Andrij Demčenko.

Adrian Guľa (DAC 1904): „Sme veľmi sklamaní, čo sa týka nepostupu do ďalšieho kola. Musíme uznať, že Dila Gori bol náročný a kvalitný súper, ale hlavne pri vyššej produktivite z našej strany v druhom polčase hrateľný. V prvej časti sme boli pasívni, mali sme málo pohybu v pressingu, súper si nás dokázal otvoriť, no Samo Petráš nás podržal. Napriek tomu sme inkasovali lacný gól. Z nebezpečnejších šancí sme ho nedostali. Chýbal nám pressing, práca v defenzívnej činnosti, ale aj práca s loptou. Keď už sa naskytol priestor, tak sme boli zbrklí. Po tom, ako sme prešli na dvoch útočníkov, sa zápas hneď niesol v inej réžii. Aj domáci mali šance, ale prebiehal v našej réžií. Nepotrestali sme však chyby súpera, ktoré sa naskytli. Mali sme 4-5 šancí, triafali sme do žrde a brvna, v záverečných minútach zase mohol skórovať Krstović. V takých situáciách musíme byť viac produktívni. Myslím si, že rozhodla túžba byť o jeden gól ďalej od súpera. Gori gratulujem k postupu. Čo sa týka pohárovej Európy, tak musíme dospieť. Zápas jednoznačne vyhodnocujeme ako sklamanie.“

Andrij Demčenko (Dila Gori): „Vedeli sme, že Dunajská Streda má veľkú kvalitu. Z nasadených mužstiev v 1. predkole to bol jeden z najsilnejších možných súperov. Do odvety sme išli s vedomím, že potrebujeme streliť dva góly. Čo sme potrebovali, to sme dosiahli, takže sme veľmi šťastní. Proti DAC-u sa hrá ťažko bez lopty, preto bolo našim prvoradým cieľom donútiť ho čo najviac behať bez lopty. Dalo nám to mentálnu výhodu, aj keď v druhom polčase sme aj vinou únavy stratili kontrolu nad zápasom. Pomohli nám však striedajúci hráči, ktorí priniesli novú energiu. Výsledkom bol náš druhý, postupový gól. Tešíme sa na súboje proti Poltave, bude to pre nás veľká škola a pre mňa ako Ukrajinca aj veľký zážitok.“