Back to top

Huawei dominuje čínskemu trhu so skladacími smartfónmi

Publikované: 1. august 2023 - 16:45
Trh so skladacími smartfónmi sa v Číne rozrástol. Huawei pritom v tomto segmente značne dominuje. Aké sú celkové štatistiky? Téme sa venovala stránka GizmoChina.
Huawei dominuje čínskemu trhu so skladacími smartfónmi

V Číne sa počas poslednej štvrtiny uplynulého roka predalo až 3 miliónov kusov skladacích telefónov. Ide o skutočne úctyhodný 118-percentný medziročný nárast. Pokiaľ by bola reč o globálnom trhu, tak v minulom roku sa predalo o 0,5 % viac skladacích zariadení v porovnaní s rokom 2021, respektíve o 1,2 % viac ako v roku 2022. Čínskym predajom ohybných mobilných telefónov dominuje miestny gigant Huawei. Dosahuje významný podiel 47,4 %. Obľúbenými sú modely Huawei Pocket SMate Xs 2, či P50 Pocket. Zmienka je aj o telefóne Mate X2.

Na druhom mieste je juhokórejská spoločnosť Samsung, ktorá vládne predovšetkým celosvetovému trhu. Značke sa v Číne darilo predávať modely Samsung Galaxy Z Flip3Galaxy Z Flip4Galaxy Z Fold3Galaxy Z Fold4Galaxy W23 či Galaxy W23 FlipOPPO má 13,8-percentný podiel na miestnom trhu vďaka modelu Find N. Výrobca vivo predával smartfóny X Fold a X Fold+. Presadil sa na 7,7 % trhu. 6,6-percentný podiel má na záver firma HONOR s telefónom Magic V.

Via / napidroid.hu/ mojandroid.sk

Toto ste už čítali?

Tagy: mobil
Cookies