Nachádzate sa tu

Jan Van Daele o procese výberu nového trénera

Toto ste už čítali?

Publikované: 2020, máj 24 - 13:59 | Správy DAC
Štvrtková živá diskusia fanúšikov so športovým riaditeľom DAC-u na klubovom Facebook profile priniesla aj jeden historický moment.
 Jan Van Daele o procese výberu nového trénera

Športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele odpovedal včera podvečer na otázky fanúšikov v rámci ďalšieho dielu seriálu online diskusií na našom oficiálnom Facebook profile. A práve počas tohto rozhovoru zaznelo prvýkrát meno nového trénera nášho mužstva, Bernda Storcka.

Bol to historický moment minimálne pre dunajskostredský futbal. Prvý raz sa totiž stalo, aby sme meno prichádzajúceho kormidelníka oznámili v živom prenose na sociálnej sieti.

Jan Van Daele vysvetlil kritériá výberu trénera, vrátil sa však aj k jeho predchodcom a zhodnotil spoluprácu s Marcom Rossim, Petrom Hyballom i Helderom Cristovaom. Dozvedeli sme sa aj to, ako sa zrodila dohoda s Berndom Storckom. „Rokovali sme s viacerými kandidátmi, viedli sme množstvo video hovorov. Hľadali sme trénera, ktorý sa nebojí práce s mladými hráčmi a uprednostňuje ofenzívny a agresívny futbal s vysokým napádaním. Dôležitým faktorom bola aj znalosť stredoeurópskych futbalových reálií a skutočnosť, aby mal skúsenosti zo súťaží, ktoré sú hodnotené vyššie ako slovenská liga.“

Ako bolo zvykom aj doteraz, fanúšikovia boli opäť zvedaví na rôzne témy. Jan Van Daele odpovedal (vynikajúcou maďarčinou!) na otázky súkromného charakteru, ale zodpovedal aj otázky ohľadom fungovania Akadémie, možných dopadoch krízy spôsobenej koronavírusom na futbal, o fungovaní mužstva v predošlých týždňoch či o cieľoch a plánoch na najbližšie obdobie.

Celý rozhovor s Janom Van Daelem si môžete pozrieť tu:

 

dac1904.sk / Nagy Krisztián, foto: Lelkes Ernő