Back to top

Jubilejné Seishin gala

Publikované: 5. november 2018 - 14:49
V dunajskostredskej športovej hale sa konalo spomienkové podujatie na Kovács Katu Zsófiu.

Na V. Seishin Karate Gala sa prihlásilo 300 súťažiacich 4 krajín (Maďarsko, Poľsko, Chorvátsko a Slovensko) z 26 klubov.

Najprv držali minútu ticha na pamiatku Zsófi, potom zaznela jedna skladba jej obľúbenej skupiny Phoenix Rt.

Zsófina mama, Mártika. Pozdravila v mene rodiny prítomných a povedala, že Zsófi by na nich bola hrdá. Poďakovala sa ostatným rodičom za podporu ich detí. Zapriala dobrú súťaž, nech nikto nie je zarmútený, keby sa mu nedarilo, lebo učiť sa dá z nezdaru. Zvlášť sa poďakovala Zsófinmu trénerovi, Sensei Markovics Jánosovi, že každoročne zorganizuje spomienkovú súťaž. Ukončila Zsófinou obľúbenou vetou: Nikdy to nevzdajte!

Potom privítali hostí, primátora mesta, Hájosa Zoltána, viceprimátora Zoltána Horvátha, Takács Tímeu a Karaffa Attilu.

Privítali aj trénerov: Hupián Krisztinu, Markovicsa Ádáma a Trencsíka Nikolasza; súťažiacich, ktorí koncom novembra pôjdu do Budapešti na majstrovstvá Európy: Hupián Krisztínu, Hájas Kornéla, Pulayho Attilu, Kurcsíka Márka, tiež účastníkov majstrovstiev Európy U18.

Hájos Zoltán, vo svojom príhovore uviedol, že sa teší, že toľkí prišli do Dunajskej Stredy. Poprial im úspechy a poďakoval sa  Markovicsovi Jánosovi za organizáciu.

Markovics János, vedúci Seishin Karate Klubu sa všetkým poďakoval za spoluprácu pri usporiadaní súťaže a povedal, že len ten umrie, na koho zabudnú, navždy žije, koho milovali - "my sme milovali Zsófi a navždy si uchováme spomienku. " - uviedol. "V súťaži raz víťazíš, raz prehrávaš, ale získaš skúsenosti ako nikde inde. Súťaž je na to, aby sme sa vyvíjali" - uzavrel.

Toto ste už čítali?

Cookies