Back to top

Kde si môžu seniori uplatniť lacnejší obed?

Publikované: 18. október 2022 - 19:48
Viacerí naši čitatelia na dôchodku sa obrátili aj na nás s otázkou lacnejších teplých obedov, ktoré im poskytuje mesto – v našom článku prinášame detailné informácie.
Kde si môžu seniori uplatniť lacnejší obed?

Viacerí sa pýtali, kde možno požiadať o zľavnený teplý obed pre dôchodcov. V Dunajskostredskom hlásniku sa primátor Zoltán Hájos už dávnejšie vyjadril k tejto téme:

„Dôležitá a konkrétna sociálna služba je realizovaná v oblasti stravovania, kde ponúkame viacero možností. Kým v stravovacích jednotkách mesta stojí denné menu v priemere 5 eur, tí dunajskostredskí dôchodcovia, ktorí majú nízky dôchodok, môžu o zvýhodnený obed požiadať za 1,60 eur prostredníctvom Centra sociálnych služieb. (Centrum sociálnych služieb, Ul. Komenského 359/33, e-mail: johanna.biro [at] dunstreda.sk, tel.: 0918 607 308, 031 552 2706)

Seniori s vyšším dôchodkom si môžu uplatniť zvýhodnený obed za 2,10 eur u mestskej spoločnosti Gastro DS.

Toto všetko sa nám podarilo umožniť vďaka centralizácii kuchýň mestských vzdelávacích inštitúcií v Dunajskej Strede. Tak si môžu nárokovať aj naši seniori teplý obed dobrej kvality a za nízku cenu.

Menu si môžu vyzdvihnúť v jednej z piatich základných škôl v našom meste, ktorá sa nachádza najbližšie k ich bydlisku.

V blízkej budúcnosti by sme chceli túto službu rozšíriť o donášku, pričom myslíme aj na tých, ktorí sú buď pripútaní na lôžko alebo sú menej mobilní. Nezabúdame na to, že sa môžu vyskytnúť mnohé zdravotné problémy, ktoré seniorom znemožnia pohyb – či už dočasne alebo dlhodobo.“

O tom, aké ďalšie možnosti mesto seniorom denne poskytuje, sme už dávnejšie písali TU.

 

Toto ste už čítali?

Cookies