Back to top

Klzisko bude otvorené do konca februára

Publikované: 24. február 2016 - 11:02
Klzisko v Dunajskej Strede prevádzkované mestskou organizáciou Municipal Real Estate DS s.r.o, očakáva svojich korčuľovania chtivých návštevníkov do konca februára. O podrobnostiach sme sa rozprávali s konateľom spoločnosti, Alexandrom Kürthym.

Ako hodnotíte už pomaly končiacu sa zimu v súvislosti s klziskom?

V uplynulých rokoch, odkedy prevzal vedenie klziska Municipal, sme sa snažili o to, aby sa tu návštevníci cítili komfortnejšie. Automatizovali sme chladenie ľadu, čo uľahčilo a zefektívnilo prácu a celú prevádzku, a v technologickej budove sme vymenili staré kotly a tiež radiátory. Okrem toho sa nám podarilo zrekonštruovať sociálne miestnosti.
V posledných rokoch mávame čoraz teplejšie zimy, čo tiež komplikuje prevádzku. Chceli sme začať sezónu už začiatkom decembra, ale počasie nám to nedovolilo, nakoniec sme návštevníkov mohli privítať až 18. decembra. Teplota nad 10 stupňov totiž znamená, že vytvorenie ľadu je veľmi nákladné.
Spustením sezóny v ten deň sme však mali šťastie v tom , že sa práve začali zimné prázdniny, takže návštevnosť bola veľmi dobrá. Mesačný hospodársky výsledok za december tak výrazne presiahol výsledky dosiahnuté v rovnakom období v dvoch predchádzajúcich rokoch.

Čo to presne znamená?

V decembri 2014 mali sme 5300 eurový príjem, hoci vtedy sme otvorili už  piaty deň v mesiaci, v roku 2015 to už bolo 5600 eur, pričom sa nezmenili ceny vstupeniek a zľavy ostali tiež rovnaké.
V posledných troch rokoch sme sa snažili zvýšiť návštevnosť organizovaním rôznych podujatí. Sezóna 2013/14 bola postavená na ľudových tradíciách (Sviatok sv. Lucie, sviatok Traja králi, Fašiangy), pozvali sme aj hosťujúcich umelcov. Vtedy sme mali 10 500 návštevníkov.
O rok neskôr sme pozvali školy, ktoré mohli u nás športovať zväčša zadarmo. Výsledkom toho bolo, že klzisko navštívilo 12 tisíc ľudí, čiže, sezóna sa ukázala byť ešte úspešnejšia ako tá predchádzajúca, s hviezdnymi hosťami. Mladí ľudia sa oveľa viac stotožnili s tým, keď na javisko na ľade nastúpili ich vlastní nadaní spolužiaci.

V tomto roku čo chystáte?

V tejto sezóne sa zameriame na tých najmenších. Aby mohli prísť s rodičmi, so starými rodičmi, ktorí ich naučia korčuľovať sa, deti do šesť rokov a ani ich doprovod neplatia vstupné. Okrem toho sme z Nemecka kúpili tzv. "Bobby tuleňov", ktoré pomáhajú deťom učiť sa korčuľovať. To sa veľmi osvedčilo, dostali sme mnoho pozitívnych ohlasov. V tomto roku pravdepodobne prekočíme aj 13 tisícovú návštevnosť.
Pomaly sa chystáme na budúcu sezónu, pokúsime sa vplývať na školy, aby žiakom plánovali hodiny telesnej výchovy tak, aby mohli prísť na klzisko. Túto iniciatívu by sme podporili tak, že vstup pre dunajskostredské školy by bol bezplatný.
Skrátka, snažíme sa spopularizovať korčuľovanie tak, aby mládež športovala, využívala ponúkanú možnosť, veď samospráva vynakladá na tento účel nemalé finančné prostriedky, pričom príjmy sú menšie, ale samozrejme, rovnako ako v prípade športovej haly, nie ziskovosť je primárnym cieľom, ale výchova mládeže k športu ako životnému štýlu.

Ako dlho bude tento rok otvorené klzisko?

S ohľadom na jarné prázdniny by sme chceli mať otvorené do konca februára. Dúfame, že aj príroda nám dopraje a prekvapí nás krásnym počasím. Všetkých korčuľovania chtivých srdečne očakávame!

Toto ste už čítali?

Cookies