Kukkonia Tour II

Publikované: 25. jún 2019 - 11:15
Konal sa druhý ročník cyklosúťaže Kukkonia Tour, ktorá sa začala v Dunajskej Strede, kde bol aj cieľ.

Zaregistrovalo sa viac ako 400 súťažiacich, ktorí sa v nedeľu ráno zišli pred MOL Arénou.

Štartovalo sa v 3 kategóriách:

- Tour de Kukkonia - 80 km s meraním času čipom a policajným sprievodom sanitkou a servisným vozidlom.

- Tour de Kukkonia Easy - 36 km s meraním času čipom a sprievodom.

- Kukkonia Family - 6 km pre rodiny so sprievodom.

Súťažiacich odprevadil primátor  Hájos Zoltán, štartovalo sa potom na okraji mesta, na Bratislavskej ceste, smerom na Gabčíkovo. Prví prišli do cieľa cyklisti najľahšej kategórie, v ich prípade išlo predovšetkým o šport a pohyb.

Nasledovali súťažiaci Tour de Kukkonia Easy, prvý s časom 53:55 cyklista z Expendables Cycling Team, Juraj Špindor, za ním dvaja z Trinitas Sport Club, Karácsony Tamás a Sárosfai Ádám, zaostali o 17 a 24 sekúnd, medzi tretím a šiestym miestom bol rozdiel len 1 sekundy.

Úplné výsledky sú TU.

Na 80 km trati bola cieľom ulica Gyurcsóa Istvána a víťazom sa stal Peter Maursky z Osmos Cycling, za ním Ján Strešňák a Štefan Nôta. Súťažiacich hodnotili aj vzhľadom na vek, po dobrom obede a osviežení boli aj sprievodné programy a tombola.

Tour de Kukkonia celkové výsledky sú TU.