Nachádzate sa tu

Marko Divković: Čakáme, ako sa situácia vyvinie

Toto ste už čítali?

Publikované: 2020, marec 22 - 13:51 | Správy DAC
O aktuálnej situácii v Chorvátsku a svojom dennom programe nám porozprával Marko Divković.
Marko Divković: Čakáme, ako sa situácia vyvinie

Takmer celý svet v súčasnosti zvádza boj proti neviditeľnému súperovi. Výnimkou nie je ani Chorvátsko, kde je doma trojica našich futbalistov Marko Divković, Andrija Balič a Lorenco Šimić. O tom, aká je situácia na Balkáne, nám referoval prvý z nich.

„Domov sme odcestovali minulú nedeľu, všetci traja spolu a Andrijom a Lorencom. Hranice boli v tom čase otvorené, nikde nebol žiaden problém. Odvtedy som doma vo Vinkovci s rodičmi a starším bratom. Spolu čakáme, ako sa situácia vyvinie,“ prezradil 20-ročný útočník DAC-u.

Chorvátsko je počtom obyvateľov len o čosi menšie ako Slovensko a aj počtom nakazených na koronavírus je tesne za nami. Aj opatrenia sú podobné. „Tu je takisto všetko zatvorené, kde by sa mohlo stretnúť viac ľudí. Kiná, fitness centrá, reštaurácie, kaviarne, ale aj školy. Fungujú v podstate len supermarkety, potraviny a podobné obchody.“

Odchovanca akadémie Arsenalu sme požiadali, aby nám popísal svoj bežný deň. „Doobeda väčšinou oddychujem, individuálne tréningy som si naplánoval na poobedie okolo štvrtej. Máme doma malú posilňovňu, čo mi výrazne zjednodušuje toto obdobie. Večer si zvyknem zahrať na playstation, pozriem si nejaký dobrý film, prípadne si s rodinou zahráme spoločenské hry. Spať chodím okolo jedenástej,“ opísal svoju dennú rutinu Marko Divković, autor 10 gólov vo Fortuna lige.

dac1904.sk