Nachádzate sa tu

Marko Divković podpísal zmluvu do roku 2021

Toto ste už čítali?

Publikované: 2017, október 11 - 11:36 | Správy DAC
Jeden z najväčších talentov klubu DAC Marko Divković podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt.
Marko Divković podpísal zmluvu do roku 2021

Osemnásťročný Marko Divković podpísal svoj prvý profesionálny kontrakt v kariére, platný je na štyri roky.

Rodák z Vinkovci (narodený 11.6.1999) začínal s futbalom v rodnom meste, ako sedemročný sa stal hráčom miestneho klubu Polet. O dva roky sa presunul do ďalšieho lokálneho tímu NK Otok a v dvanástich zamieril do akadémie londýnskeho Arsenalu v Grécku.

Talentovaný hráč s čuchom na góly prišiel do Dunajskej Stredy počas poslednej zimnej prestávky a na jar strieľal góly za našu devätnástku. V jedenástich vystúpeniach napol súperove siete až sedemkrát. V lete sa presunul do kabíny áčka a nestratil sa ani medzi dospelými. Stal sa vôbec prvým ligovým hráčom DAC-u s ročníkom narodenia 1999 a už pri štvrtom štarte vo Fortuna lige sa presadil aj strelecky. Gólom proti Žiline sa zapísal do klubovej histórie ako náš druhý najmladší strelec v najvyššej súťaži. Doteraz si pripísal deväť ligových štartov a dva góly, v troch pohárových vystúpeniach si pripísal rovnako dva góly.

„V Dunajskej Strede sa cítim veľmi dobre. DAC je skvelý klub, ktorý dáva šancu mladým hráčom a vytvára výborné podmienky pre ich vývoj,“ vyhlásil 181 cm vysoký benjamínok mužstva a na margo štvorročnej zmluvy s klubom dodal: „Som veľmi šťastný, pretože je to môj prvý profesionálny kontrakt. Rád by som s mužstvom vyhral ligu aj pohár a chcel by som s pozrieť do pohárovej Európy. Individuálnym cieľom je získať korunu najlepšieho strelca ligy a vybojovať si angažmán v niektorej z top súťaží. Najviac sa mi páči španielska a nemecká liga.“

Mladý chorvátsky útočník sa zaviazal nášmu klubu do konca sezóny 2020/2021.

„S radosťou oznamujeme, že Marko Divković podpisom nového štvorročného kontraktu spojil svoju budúcnosť s naším klubom. Marko patrí momentálne medzi najväčšie talenty Fortuna ligy a teraz je na ňom, aby preukázal svoj potenciál. Ďakujeme Markovi aj jeho okoliu, že nám vyjadrili svoju dôveru a môžeme ho podporovať pri napĺňaní tejto výzvy. Sme presvedčení, že Marko stojí pred veľkou budúcnosťou a je pre nás potešením, že DAC môže byť jej súčasťou,“ komentoval podpis zmluvy s talentovaným ofenzívnym hráčom Jan Van Daele, športový riaditeľ DAC-u.

Zdroj: fcdac.sk