Back to top

Máte príznaky Covidu-19? PCR test máte zadarmo, pripomína štát.

Publikované: 30. september 2021 - 14:11
PCR testy sú pri príznakoch ochorenia Covid-19 plne hradené zo zdravotného poistenia. Pripomína to Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR. Ľuďom, ktorí pociťujú príznaky tohto ochorenia odporúča, aby využili bezplatnú možnosť testovania sa. Občania sa naň môžu prihlásiť na stránke www.korona.gov.sk.
Máte príznaky Covidu-19? PCR test máte zadarmo, pripomína štát.

Občania na tomto webe môžu požiadať o testovanie PCR či antigénovým testom.

„Pri podozrení na ochorenie Covid-19 odporúča Ministerstvo zdravotníctva SR využiť možnosť otestovania sa PCR testami," uviedla hovorkyňa MZ SR Zuzana Eliášová.

Žiadatelia majú vyplniť formulár pravdivo a uviesť všetky príznaky, ktoré majú. Na základe posúdenia klinických príznakov je im automaticky pridelený najbližší možný termín testovania v čo najbližšom okolí adresy, ktorú v žiadosti zadali.

Uviesť môžu aj adresu prechodného, nie iba trvalého pobytu. Občania majú možnosť dať sa bezplatne otestovať PCR testami pri predoperačných vyšetreniach či plánovanej hospitalizácii.

„Tu je dôležité zadať aj dátum nástupu do nemocnice, aby bol test vykonaný v stanovenej lehote," upozornil rezort zdravotníctva.

Bezplatne sa môžu otestovať PCR testom aj po pozitívnom výsledku antigénového testu.

ma7.sk/TASR

Toto ste už čítali?