Back to top

Materské školy aj v letných mesiacoch

Publikované: 28. jún 2018 - 10:22
Umiestnenie detí počas letných prázdnin spôsobuje mnohým rodinám s malými deťmi problém. Mestská samospráva v Dunajskej Strede preto pomáha rodičom prevádzkou tzv. letných materských škôlok vo dvoch letných mesiacoch. Záujem o letnú škôlku je veľký aj tento rok. Na mesiac júl prihlásili 250 škôlkarov, na mesiac august 190.

V prvom júlovom týždni bude otvorených všetkých 9 MŠ mesta. Od 9. júla do 27. júla deti prijmú MŠ na Námestí priateľstva, MŠ Eleka Benedeka a MŠ na Széchenyiho ulici. V prvých troch týždňoch augusta sa o deti budú starať predškolské zariadenia MŠ Rybný trh a MŠ na Jesenského ulici. V letnej škôlke sú pre deti zabezpečené triedy s výchovným jazykom maďarským aj slovenským. Deti sa snažili zadeliť do tej istej MŠ, kde chodili celý rok.
Do letnej škôlky prijmú iba deti, ktoré v školskom roku 2017/18 navštevujú niektorú z 9 MŠ v zriadení mesta. Zaopatrenie detí budú mať na starosti učiteľky MŠ, učiteľky všetkých 9 predškolských výchovno-vzdelávacích zariadení zoberú 2-týždennú letnú službu. Od 20. augusta už všetky MŠ v Dunajskej Strede budú zatvorené, aby sa mohlo vykonať veľké upratovanie.
Nový školský rok sa začína 3. septembra.   

Zdroj: dunstreda.sk

Toto ste už čítali?

Cookies