Back to top

Matovič: Pri návrhu sprísnených opatrení sa príliš tlačí na pílu

Publikované: 14. september 2020 - 17:33
Predseda vlády SR Igor Matovič nie je stotožnený s mierou sprísnenia opatrení, ktoré sa majú dotknúť organizácie hromadných podujatí a prakticky znamenajú elimináciu kultúrnych a športových akcií. Premiér sa k téme vyjadril na sociálnej sieti.
Matovič: Pri návrhu sprísnených opatrení sa príliš tlačí na pílu

"Vždy som obhajoval opatrenia, s ktorými prichádzalo konzílium. Tentoraz mám však pocit, že tlačíme až príliš na pílu a efekt, ktorý očakávame, môže byť paradoxne opačný," uviedol.

Pripomína, že absolútny predpoklad spoločného úsilia pri dodržiavaní opatrení musí byť ich logická obhájiteľnosť. "Dnešné zasadnutie ústredného krízového štábu bude veľmi ťažké, ale verím vo víťazstvo zdravého rozumu," vyhlásil Matovič.

Podľa návrhu, ktorý prezentovali v piatok (11. 9.) po rokovaní pandemickej komisie, by sa mali päťnásobne sprísniť podmienky konania hromadných podujatí, pre exteriérové podujatia má byť maximálna kapacita 200 osôb a interiérové 100 osôb. Ešte prísnejšie to bude v takzvaných červených a oranžových okresoch, ktoré majú vyššiu dynamiku rastu prípadov nákazy, na exteriérových podujatiach sa bude môcť zúčastniť maximálne 100 a interiérových najviac 50 osôb. O návrhu pandemickej komisie má v pondelok rozhodovať ústredný krízový štáb. V Bratislavskom kraji, ktorého okresy sú zaradené do červenej (Bratislava I - V) a oranžovej (Senec, Pezinok, Malacky) zóny, platia z rozhodnutia hygienikov sprísnené podmienky už od pondelka.

felvidek.ma/teraz.sk

Toto ste už čítali?

Cookies