Back to top

MDŽ v penziónoch

Publikované: 9. marec 2016 - 9:30
Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien vedenie mesta zablahoželalo dámam v zariadeniach pre seniorov na sídlisku západ a na Námestí priateľstva.

Primátor mesta,  Zoltán Hájos,  zástupcovia primátora, Zoltán HorváthLászló A. Szabó, ako aj riaditeľ inštitúcie Kálmán Pongrácz a niektorí zamestnanci mestského úradu blahoželali zhromaždeným dámam.

Úvodom študenti Základnej umeleckej školy v Dunajskej Strede spravili dámam v krásnom veku radosť malým kultúrnym programom,  potom sa ujal slova primátor mesta, Zoltán Hájos. Vo svojom slávnostnom prejave zdôraznil, že Medzinárodný deň žien je uznaním krajšieho pohlavia, v tento deň im vzdávame  hold z úprimného  srdca.

"Samozrejme, v tento deň musíme zablahoželať všetkým dievčatám a ženám na svete, a to nielen v duchu, ale reálne v našom spoločenstve, pracovných kolektívoch, mali by sme k nim byť viac všímaví, " - pripomenul Zoltán Hájos.

Uvedením historických príkladov poukázal na to, že v priebehu vývoja spoločnosti hrali ženy nespochybniteľne vždy dôležitú úlohu, a  aj dnes sú jedným z najsilnejších pilierov našej súčasnosti.

Na záver im primátor a zástupcovia primátora drobnou pozornosťou, kvetinou a čokoládou, vyjadrili svoju úctu.  

Toto ste už čítali?

Cookies