Milan Dimun: Treba stavať na dobrých veciach

Publikované: 6. február 2023 - 11:01
„Verím, že naše výkony budú ešte lepšie, ako v jesennej časti.“ Milan Dimun si pochvaľuje prácu odvedenú počas sústredenia v Chorvátsku.

„Hrali sme proti kvalitnému súperovi, ktorý je druhý v slovinskej svojej lige. Domáci sa snažili tiež hrať kombinačný futbal. Úvod nám nevyšiel, ťažšie sme sa dostávali do zápasu, ale po dvadsiatich minútach sme začali predvádzať našu dominantnú hru. Škoda nepremenených šancí, mohli sme streliť aj viac gólov. V závere sme neustáli tlak domácich, ktorí dokázali vyrovnať. Pred vyrovnávajúcim gólom domácich sme nefaulovali, ale musíme akceptovať verdikt rozhodcu. Škoda toho, veď sme si s chalanmi hovorili, že treba dať pozor na prihrávku, z ktorej napokon domáci hráč pekne trafil. Veríme, že takéto drobné detaily ešte zdokonalíme a všetko bude dobré. Treba stavať na dobrých veciach a dúfam, že sme pripravení na prvé jarné ligové kolo,“ vrátil sa k piatkovému prípravnému stretnutiu Koper-DAC (1:1) Milan Dimun, ktorý v strede poľa odohral celých 90. minút.

Zápasom na štadióne druhého tímu slovinskej najvyššej súťaže sa pre náš tím skončilo desaťdňové sústredenie v Chorvátsku. „Počas neho sme si nacvičili situácie, ktoré sme potrebovali zdokonaliť. Tréneri vedeli, v čom sa ešte musíme posunúť. Absolvovali sme dobré sústredenie, každý to odmakal. Dúfam, že tie veci sme posunuli na ešte vyššiu stupeň a verím, že sa to odzrkadlí aj v lige a naše výkony budú ešte lepšie, ako v jesennej časti,“ dodal 26-ročný futbalista, ktorý na jeseň nastúpil v 17 ligových dueloch.