Milan Dimun: Verili sme si

Publikované: 16. apríl 2023 - 16:13
„Počas celého zápasu sme išli za svojim cieľom a chvalabohu sme získali tri body.“ Milan Dimun si v piatkovom vytrvalom daždi otvoril strelecký účet v aktuálnej sezóne, jeho dva góly znamenali víťazstvo nad Podbrezovou.

„Nesmierne sa tešíme z víťazstva, ktoré sa nerodilo ľahko. Škoda toho rýchlo inkasovaného gólu, ale myslím si, že počas celého zápasu sme išli za svojim cieľom a chvalabohu sme získali tri body. Samozrejme sa teším, že svojimi prvými gólmi v sezóne som pomohol mužstvu k víťazstvu. Vylúčenie nám určite pomohlo, ale v prvom polčase sme mali veľa situácií, v ktorých chýbalo len trošku viac kľudu pred šestnástkou súpera a ideálnejšia finálna prihrávka, ale napokon sme vyhrali v početnej výhode. Tešíme sa z výsledku, ja sa teším z gólov, ale musíme sa skoncentrovať na najbližší zápas, ktorý chceme zvládnuť tiež víťazne,“ skonštatoval po včerajšom ligovom stretnutí DAC-Podbrezová (2:1) autor našich dvoch gólov Milan Dimun. Vo vytrvalom daždi zaznamenal 26-ročný stredopoliar prvé dva presné zásahy v aktuálnej sezóne. Celkovo to bol jeho 3. a 4. ligový gól v našom drese.

„Brankár hostí už v prvom polčase dvakrát vyrazil loptu, na takom klzkom teréne treba byť stále pripravený na odrazenú loptu. Chvalabohu sa to odrazilo ku mne a trafil som to dobre. Nepamätám si, kedy som strelil v jednom zápase dva góly, možno keď som mal dvanásť rokov. Keďže som pokladníkom tímu, samozrejme nebudem ničím prispievať do spoločnej pokladne (smiech). Góly venujem priateľke, rodine, ktorá ma každý zápas podporuje a mužstvu. Som rád, že som pomohol gólmi k výhre,“ povedal hráč s osmičkou na chrbte, ktorý sa práve včera doobeda dohodol s klubom na predĺžení zmluvy. Detaily prinesieme po dotiahnutí formalít.

Včerajším víťazstvom sme potvrdili pozícii lídra a zaokrúhlili počet získaných bodov na 60 . „Myslím si, že každý vníma tabuľku, aj keď sme sa snažili sústreďovať len na tento zápas. Verili sme si, nebola to naša prvá otočka doma. Netreba lietať v oblakoch, stále musíme stáť nohami pevne na zemi, lebo nás ešte čaká päť ťažkých stretnutí. Aj keď je to klišé, ale musíme ísť od zápasu k zápasu, postupne sa približovať k nášmu cieľu a veríme, že na konci budeme úspešní. Po každom vyhratom zápase sa tešíme, ale tento bol nesmierne náročný. Podbrezová hrala veľmi dobre na lopte, ale zvládli sme to. Emócie patria k futbalu, nesmierne sa tešíme. Samozrejme po pretrhnutí šnúry zápasov bez prehry bolo potrebné vrátiť sa na víťaznú vlnu a verím, že do konca sezóny prídu len výhry,“ doplnil bývalý hráč Košíc a Cracovie Krakov.