Back to top

Ministerstvo dopravy upravuje príspevok za ubytovanie odídencov

Publikované: 8. december 2023 - 15:49
Príspevok za ubytovanie odídencov z Ukrajiny pre podnikateľov s ubytovaním bude v mesiacoch január až marec 12 € za noc za dospelého človeka a 6 € za noc za dieťa do 15 rokov. Ministerstvo dopravy tým kopíruje výšku príspevku, ktorý vypláca ministerstvo vnútra fyzickým osobám.
Ministerstvo dopravy upravuje príspevok za ubytovanie odídencov

„V súčasnosti viac ako tretina zo všetkých poskytovateľov ubytovania sú ubytovne. V tých sa dnes dá nájsť ubytovanie aj od 4 € za noc. Zároveň nám dáta ukazujú, že až 83 % ubytovaných sú dospelí ľudia, čo znamená, že zraniteľné skupiny už bývajú v trvalejších formách ubytovania a preto môžeme tento príspevok znížiť,“

- povedal minister dopravy Jozef Ráž.

Žiadosti o príspevok budú môcť podnikatelia s ubytovaním predkladať po skončení obdobia, za ktorý sa poskytuje, čiže od apríla do júna budúceho roka. Príspevok sa bude vyplácať na základe štandardných zmlúv, ktoré už podnikatelia poznajú aj z minulosti.

V poslednom už uzavretom období, teda za mesiace jún až september, poskytovalo ubytovanie 500 zariadení, v ktorých sa dovedna za tento čas vystriedalo 11-tisíc osôb.

Ministerstvo dopravy SR

Toto ste už čítali?

Cookies