Nachádzate sa tu

Minivýstava v knižnici

Toto ste už čítali?

Publikované: 2020, júl 11 - 16:05 | Kultúra
V piatok hodnotili v Žitnoostrovskej knižnici v Dunajskej Strede tie dve súťaže, ktoré vypísali počas karantény.
Minivýstava v knižnici

V záujme toho, aby deti mohli tráviť čas doma užitočne a zároveň zábavne, pracovníci knižnice sa záujemcov opýtali, aké doma chovajú zvieratká, ako trávia tento čas. A keď už je reč o knižnici, celkom spontánne sa vynorila druhá téma, ponuka prečítaných kníh. V prípade fotografickej súťaže „Zvieratá“ ako aj pri druhej téme “Sme doma a čítame“ očakávali väčšiu účasť, čo sa tentoraz, žiaľ, nesplnilo. V piatok na otvorení improvizovanej výstavy privítali v čitárni knižnice mladých ľudí, ktorí poslali fotky, resp. ponuku prečítaných kníh.

Riaditeľka knižnice Ilona Lacza prítomným ozrejmila históriu vzniku týchto dvoch súťaží, zároveň vyzvala mladých ľudí, aby naďalej chodili s otvorenými očami, vnímali zaujímavosti, popritom veľa čítali, veď tak sa pred nimi ešte viac otvorí svet. Spestrením takpovediac rodinnej slávnosti bola Bianka Frigula – poslala aj foto aj ponuku prečítaných kníh - , ktorá sa s prítomnými podelila o svoje zážitky z čítania. Tým, ktorí sa do súťaže zapojili, sa poďakovali malým darčekom, mladší – ak ešte nemali – dostali ako darček členstvo Cicamica v oddelení knižnice pre mládež.

Riaditeľka v reakcii na náš záujem ešte dodala, že pracovníci knižnice v súvislosti s mimoriadnou situáciou ohľadom karantény začali s virtuálnym vzbudzovaním záujmu, s popularizáciou. Čítali rozprávky, predstavili verejnosti inak neprístupné miesta knižnice, snažili sa prebudiť záujem o knižnicu a čítanie. Ilona Lacza nám s radosťou oznámila, že počas mimoriadnej situácie zaznamenali 114 virtuálnych aktivít na svojej sociálnej sieti, a viac ako 28 tisíc zhliadnutí. Ako povedala, aj toto dosvedčuje, že ešte sú ľudia, ktorí sa zaujímajú o čítanie, a oni ich s radosťou ich očakávajú v ríši kníh.

Text a foto: Rózsár Vince