Back to top

Môj NAJ gól za DAC: Erik Pačinda

Publikované: 3. máj 2020 - 19:38
Najlepší strelec DAC-u v poslednom desaťročí má hneď dva najobľúbenejšie góly, ktoré dosiahol v našom drese.
Môj NAJ gól za DAC: Erik Pačinda

Náš nový seriál o najlepších strelcoch DAC-u v prvej lige a ich obľúbených góloch uviedol v strede tohto týždňa Pavol Diňa, top kanonier klubovej histórie. Ako druhého sme oslovili Erika Pačindu, ktorý je na čele žlto-modrého poradia za uplynulé desaťročie.

Odchovanec košického futbalu prišiel do Dunajskej Stredy v lete 2015 a od prvej chvíle potvrdzoval povesť hráča s výbornou ľavačkou a citom pre gól. Trikrát za sebou sa stal najlepším strelcom mužstva, celkovo v našom drese nastúpil v 93 ligových stretnutiach a v nich trafil do čierneho 32-krát. Zaradil sa tým na štvrté miesto v zozname najlepších kanonierov klubu, hneď za trojicu Diňa, Radványi, Pavlík. Výkonmi v našich farbách si vypýtal miesto aj v reprezentácii.

Aj Erika sme požiadali, aby vybral zo svojich gólov za DAC ten, na ktorý si spomína najradšej. Označil ich hneď dva. „Pre mňa najpamätnejšie sú dva góly, ktoré som si práve nedávno pozeral. Jeden je zo zápasu so Slovanom, v ktorom sme vyhrali doma 2:1 a ja som skóroval hlavičkou. Ten druhý sa viaže k stretnutiu v Nitre, keď sme otočili z 2:0 na 2:3 a dal som gól krátko po príchode na ihrisko. Tých pekných gólov bolo viac, ale tieto dva by som vybral ako najkrajšie.“

Doplňme, že ten prvý padol 3. novembra 2017 pri otváraní hlavnej tribúny MOL Arény a DAC vtedy gólmi Pačindu s Kalmárom porazil Slovan 2:1. Druhý spomínaný duel sa hral začiatkom augusta 2018 v Nitre, kde pre zmenu otvárali kompletne prestavaný štadión, a práve Pači spustil pamätný obrat, ktorý sme zavŕšili v posledných sekundách. Obidva góly, aj s komentárom Erika Pačindu, nájdete pod textom.

Erik Pačinda pôsobil na Žitnom ostrove do októbra 2018, kedy sa stal hráčom Viktorie Plzeň. Od minulého leta je na hosťovaní v poľskom prvoligovom tíme Korona Kielce. Práve u našich severných susedov trávi aj obdobie nútenej futbalovej pauzy spôsobenej koronakrízou. „Čakám v Poľsku na informácie, ako ďalej. Mesiac aj niečo som zavretý doma. Dlho sme nemohli ani len behať vonku, to sa už konečne zmenilo a od pondelka by sme dokonca mali začať trénovať v skupinách. Koncom mája plánujú opäť začať súťaž, tak verím, že to tak aj bude.“

Desať najlepších strelcov DAC-u v najvyššej súťaži:

1 Pavol Diňa 49 gólov
2. Mikuláš Radványi 40
3. Rudolf Pavlík 37
4. Erik Pačinda 32
5. Kristopher Vida 29
6.-7. Július Simon a Tibor Mičinec po 28
8. Peter Fieber 23
9. Ákos Szarka 21
10.-11. Milan Rimanovský a Zsolt Kalmár po 19

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies