Nachádzate sa tu

Najsilnejšia dvojica

Toto ste už čítali?

Publikované: 2019, júl 11 - 14:43 | Správy DAC
Sezóna 2019/20 štartuje! DAC si dnes večer v úvodnom stretnutí 1. predkola Európskej ligy zmeria sily so 4. tímom predošlého ročníka poľskej ligy. Stretnutie DAC-Cracovia začína vo štvrtok o 20.30 h.
Najsilnejšia dvojica

Ôsmy súper

Minulá sezóna priniesla DAC-u najlepšie umiestnenie v histórii a viacero prekonaných klubových rekordov. Strieborná priečka zároveň znamená, že piatykrát sa predstavíme v pohárovej Európe.

Žreb 1. predkola Európskej ligy z 18. júna nám za súpera určila 4. mužstvo uplynulej sezóny poľskej Ekstraklasy, mužstvo MKS Cracovia Krakov. Bude to náš ôsmy „európsky“ súper z ôsmej krajiny.

Výprava Cracovie pricestovala na Slovensko včera autobusom, mužstvo sa ubytovalo v Bratislave a večer absolvovalo v MOL Aréne tradičný predzápasový tréning. Ešte pred ním sa konala tlačová konferencia, na ktorej hostí zastupovali tréner Michał Probierz a stredopoliar Janusz Gol. Ako povedal 46-ročný kouč červeno-bielych, ich cieľom je skupinová fáza, ale zároveň si uvedomuje, že práve táto dvojica je v 1. predkola najvyrovnanejšia a najsilnejšia.

Súpiska DAC-u s 23 menami

Ešte pred zástupcami Cracovie sa pred novinárov posadili tréner DAC-u Peter Hyballa s dnešným kapitánom mužstva Ľubomírom Šatkom. Podľa nášho trénera sú šance pre týmto dvojzápasom 50 na 50.

Káder DAC-u pre 1. predkolo: Martin Jedlička, Adrián Slančík, Benjamín Slančík (brankári), Danylo Beskorovainyi, Cesar Blackman, Eric Davis, Kristián Koštrna, Dominik Kružliak, Matúš Malý, Matej Oravec, Ľubomír Šatka, Milan Šimčák, Martin Bednár, Lukáš Čmelík, Zsolt Kalmár, Connor Ronan, Dominik Veselovský, Máté Vida, Marko Divković, Eric Ramirez, Jakub Švec, Abdulrahman Taiwo, Kristopher Vida (hráči v poli).

Doterajšia bilancia v európskych súťažiach (Európska liga, resp. jej predchodcovia - PVP/Pohár UEFA):

DAC: 14 5-1-8, skóre 21:25

Cracovia: 2  0-0-2, skóre 1:4

Stretnutie bolo zo strany UEFA označené za rizikové. Pozorne si prečítajte informácie pre fanúšikov!

Rozhodcovia zo Slovinska

UEFA na dnešný duel delegovala rozhodcov zo Slovinska. Hlavným je 28-ročný Rade Obrenović, pre ktorého to bude štvrtý zápas v európskych pohároch. V domácej najvyššej súťaži pôsobí od jari 2014, v tomto roku pískal na ME do 17 rokov, vrátane štvrťfinále Belgicko-Holandsko (0:3). V úlohe asistenta budú Manuel Vidali Tomislav Pospeh, štvrtým rozhodcom je ich krajan Asmir Sagrković. Delegátom stretnutia je Irakli Nakaidze z Gruzínska.

Prvé stretnutie 1. predkola Európskej ligy FC DAC 1904 - MKS Cracovia začína dnes o 20.30 hod. Odveta sa uskutoční presne o týždeň, vo štvrtok 18. júla o 19.00 h v Krakove. Víťaz dvojzápasu narazí v 2. predkole na grécky Atromitos Atény. V prípade nášho postupu by sa prvý zápas hral v Dunajskej Strede, vo štvrtok 25. júla. Odvtedy 2. predkola sú na programe 1. augusta.

Zdroj: fcdac.sk