Back to top

Nakupuj a daruj! Charita zbiera trvanlivé potraviny

Publikované: 15. november 2022 - 9:02
Slovenská katolícka charita zbiera trvanlivé potraviny pre núdznych od 24. do 27. novembra v predajniach Tesco. Dobrovoľníci miestnej farskej charity budú vykonávať zbierku v obchodnom centre v Dunajskej Strede. Uvítajú nielen dary, ale aj pomocné ruky!
Nakupuj a daruj! Charita zbiera trvanlivé potraviny

"Nakupujte v predajniach TESCO a za pomoci dobrovoľníkov darujte zakúpený tovar núdznym!" – tak znie výzva Trnavskej arcidiecéznej charity, ktorá sa v rámci projektu „SIEŤ POMOCI“ intenzívne snaží o rozšírenie pomoci ľuďom v núdzi v celom Trnavskom kraji.

Trnavská arcidiecézna charita cieľavedome a efektívne vytvára podmienky na to, aby mohla poskytnúť pomoc ľuďom, ktorí sú na ňu odkázaní. Primátori a starostovia, správcovia farností, učitelia, sociálni pracovníci a dobrovoľníci zbierajú informácie o ľuďoch a rodinách, ktoré potrebujú pomoc. S prosbou o podporu zbierky pre nich sa obracajú aj na Vás!

Produkty zakúpené za účelom pomôcť odkázaným je možné odovzdať dobrovoľníkom charity pri východe z predajne 24., 25., 26. a 27. novembra.

Dunajskostredská farská charita ďalej hľadá dobrovoľníkov, ktorí by pomohli pri realizácii Tesco zbierky. Tento typ pomoci spočíva v prevzatí produktov zakúpených návštevníkmi obchodu za účelom podpory pri východe z predajne. Podľa harmonogramu to zvyčajne znamená 2-3 hodiny pomoci. Prihlásiť sa môžete na tel. čísle +421 904 644 950.

V programe môžete pomôcť núdznym s týmto tovarom:

TRVANLIVÉ POTRAVINY:

• Paštéty, konzervy s mäsom a rybami, ryža, cukor, soľ, olej, fazuľa, šošovica, hrášok, instantné polievky, korenie, čaj, káva, džem, ocot, med, detská výživa, pudingy...

DROGÉRIA:

• Pracie prostriedky, čistiace prostriedky, dezinfekčné prostriedky, vrecia na odpad, lepiace náplasti...

HYGIENICKÉ POTREBY:

• Mydlá, šampóny, sprchovacie gély, zubné pasty, zubné kefky, papierové vreckovky, servítky, toaletný papier, krém na ruky, vlhčené utierky, peny na holenie, jednorazové holiace strojčeky, hygienické vložky, detské plienky...

Pomáhať je jednoduché!

(nagy)

 

 

Toto ste už čítali?

Cookies