Back to top

Národná diaľničná spoločnosť bude mať nové vedenie

Publikované: 10. november 2023 - 18:42
Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) bude od pondelka 13. novembra šéfovať Filip Macháček, ktorý bude zároveň vykonávať funkciu predsedu predstavenstva. Novým členom predstavenstva bude Rastislav Droppa.
Národná diaľničná spoločnosť bude mať nové vedenie

Dočasne povereného riaditeľa NDS Stanislava Beňa nahradí vo funkcii Filip Macháček, ktorý pracoval ako generálny riaditeľ sekcie environmentálneho hodnotenia a odpadového hospodárstva na ministerstve životného prostredia či ako poradca na ministerstve zdravotníctva. Stanislav Beňo naďalej ostáva v NDS ako člen predstavenstva a investičný riaditeľ.

Tatianu Novotnú ako členku predstavenstva nahradí Rastislav Droppa, ktorý pôsobil vo vedúcich pozíciách v Pôdohospodárskej platobnej agentúre ako riaditeľ sekcie správy majetku či riaditeľ úseku strategických informácií.

Rezort dopravy v krátkom čase vypíše výberové konania na funkcie generálneho aj finančného riaditeľa a rovnako na funkcie členov predstavenstva. Filip Macháček aj Rastislav Droppa sú do funkcií vymenovaní dočasne, najviac na dobu 6 mesiacov.

Ministerstvo dopravy SR

Toto ste už čítali?

Cookies