Back to top

Neprehliadnite! Počas troch dní Žitnoostrovského jarmoku bude Ul. Istvána Gyurcsóa jednosmerná

Publikované: 13. september 2023 - 19:22
Medzi 21. – 23. septembrom, počas Žitnoostrovského jarmoku, bude Ul. Istvána Gyurcsóa prejazdná len v jednom smere – nebude sa na ňu dať vojsť v smere od križovatky so svetelnou signalizáciou. Na jednej strane cestného úseku prejazdného len v jednom smere budú vytvorené parkovacie miesta.
Neprehliadnite! Počas troch dní Žitnoostrovského jarmoku bude Ul. Istvána Gyurcsóa jednosmerná

Informáciu poskytol pre Dunajskostredský hlásnik, ktorý vyjde v najbližších dňoch, riaditeľ jarmoku Zoltán Pápay, s tým, že:

„Tento rok sme plánovali uzavrieť úsek Ulice Istvána Gyurcsóa popri Trhovisku, pretože sme chceli, aby táto ulica bola počas jarmoku vyhradená pre chodcov a jarmočníkov. Keďže však ešte nie je dokončená spojovacia cesta, ktorá bude spájať sídlisko Sever II s Malodvorníckou cestou, Ulica Istvána Gyurcsóa bude počas podujatia podobne ako minulý rok jednosmerná, teda s dopravnými obmedzeniami. Na jednej strane dotknutého úseku ulice bude priestor na parkovanie.“

Zoltán Pápay dodal, že proces výstavby spojovacej cesty dočasne spomalili vonkajšie faktory, ktoré boli medzičasom doriešené.

„Do budúceho roka očakávame, že celý areál jarmoku bude blokovo uzavretý pre automobilovú dopravu."

Riaditeľ jarmoku tiež uviedol, že napriek informáciám zverejneným v médiách, priebežným upozorneniam a dočasnému dopravnému značeniu sa stále veľa ľudí snaží počas jarmoku vojsť na Ulicu Istvána Gyurcsóa zo strany križovatky so semaforom.

„Mestská polícia je tu každoročne nútená udeľovať porušovateľom dopravných pokynov pokuty v celkovej výške niekoľko tisíc eur - preto by som chcel všetkých upozorniť: dodržiavajte predpisy a venujte pozornosť dočasným dopravným značkám! Cieľom nie je pokutovať čo najviac ľudí, ale chrániť bezpečnosť všetkých návštevníkov jarmoku!“

Prosíme návštevníkov Žitnoostrovského jarmoku, aby parkovali len na vyznačených miestach alebo aj tento rok využili na dopravu na jarmok bezplatný mestský vláčik!

(nagy)

Toto ste už čítali?

Cookies