Back to top

Nielen víkend patril deťom

Publikované: 9. jún 2016 - 10:09
Pri príležitosti Dňa detí sme mohli prežiť víkend plný akcií, deti a rodičia si mohli vybrať z troch rôznych miest s bohatým programom.
Nielen víkend patril deťom

Minulotýždňová Podunajská jar, ktorá sa zavŕšila v piatok, prilákala na bábkové predstavenia a upravené hry  veľa škôlkárov a školákov do Mestského kultúrneho strediska Benedeka Csaplára, ale aj akcie usporiadané na námestí ponúkali mimoriadne bohaté detské programy a vystúpenia. Takže, kto práve neobdivoval keramické predmety, drevorezby, výtvory balónového šaša, alebo sa nezúčastnil remeselníckych tvorivých dielní si v „Meste rozprávky“ mohol pozrieť a vypočuť program Hangraforgó kapely Kor-Zár, hru hosťujúceho bábkového súboru Cipcirip z Biatorbágyu, detský koncert Évy Korpás, Andrása MadarászaDávida Siposa, alebo program zberateľa a interpreta zhudobnených textov Zoltána Kátaiho.

V piatok a v sobotu vítala séria programov, plná tanca a hudby, Vovoland, tých, ktorí sa chceli zabávať, potom v sobotu predpoludní na sa počas Vámbéryho Dňa rodín nádvorie Základnej školy Ármina Vámbéryho naplnilo hlukom detí s rodičmi.

Tu nielen  bohaté programy naplnili celé nádvorie, ale aj vôňa chutných a lahodných jedál. Skákacie hrady neustále nasávali menšie deti, ktoré lákalo skákanie, kým pozornosť väčších detí pútal program účinkujúcich. Spomedzi predstavení si záujemcovia mohli vybrať z vystúpení ľudového tanca, bábkovej hry Virgoncok a vystúpenia talentov školy,  mnohí sa zaujímali aj o  predstavenie hasičov, ako aj  ukážku polície.

Mnohých zaujalo aj vystúpenie Tanečného  štúdia Iringó a krátky koncert Tibiho Gyurcsíka. Samozrejme, nemohli chýbať ani remeselnícke tvorivé dielne, futbalový turnaj, maľovanie na tvár, líčenie a ani stan zdravia.

Vo veľkej horúčave ešte aj sprievod pozvaných motorkárov vykúzlil vzrušujúcu, hrmotnú atmosféru.

V sobotu popoludní, ešte  pred príchodom lejaka, usporiadalo Občianske združenie Malé Blahovo  Deň detí, s fantastickou atmosférou a za účasti mnoho zvedavých detí a rodičov.

Do vzrušujúcich prekážkových súťaží a do hier zručností sa mohli zapojiť (nielen) malí, a tých odvážnejších rebrík hasičského auta vydvihol do (bezpečnej) výšky.

Podujatia sa zúčastnilo Združenie pre pomoc mentálne zdravotne postihnutým, ktorému Maloblahovčania odovzdali ďakovný list a na konci programu každé dieťa, ktoré sa zapojilo do nejakej hry  (bolo ich viac ako 120)   odmenili diplomom a medailou.

Toto ste už čítali?

Cookies