Back to top

Nikola Krstović bude pokračovať v Serii A

Publikované: 19. august 2023 - 10:45
Najlepšieho strelca minulej sezóny angažoval klub US Lecce, a tak bude pokračovať v kariére v jednom z Top 5 ligových súťaží v Európe.
Nikola Krstović bude pokračovať v Serii A

Nikola Krstović prestúpil do Dunajskej Stredy v roku 2021 z Crvenej zvezdy Belehrad. Jeho skvelý vývoj, ktorý ukázal v tíme DAC, neunikol pozornosti ani US Lecce, ktorý účinkuje v najvyššej talianskej futbalovej súťaži Serii A. Po dlhých rokovaniach medzi klubmi sa DAC a taliansky klub vo štvrtok večer dohodli na prestupe. Nikola odcestoval v piatok ráno do Brindisi, aby sa podrobil zdravotnej prehliadke v medicínskom centre klubu a potom podpísal dlhodobý kontrakt s talianskym klubom.

Nikola Krstović, ktorý sa narodil 5. apríla 2000, vymenil dres srbského veľkoklubu za žlto-modrý v septembri 2021. S DAC mal platnú zmluvu do 30. júna 2027, ale jeho výkony v poslednom čase pútali pozornosť mužstiev účinkujúcich v top ligách, čo sťažilo úlohu DAC pri jeho udržaní v klube. Nicola tak nakoniec prestúpil do US Lecce účinkujúcom v talianskej Serii A, zmluvu podpísal na 4+1 rok.

Náš odchádzajúci útočník si dres DAC obliekol v 56 ligových zápasoch, v ktorých strelil celkovo 29 gólov. Najproduktívnejší bol v minulej sezóne, v ktorej sa stal s 18 gólmi kráľom strelcov Fortuna ligy. V európskych pohároch nastúpil v 8 zápasoch v našich farbách a do sietí súperov trafil 5-krát. Zahral si aj v 2 zápasoch Slovnaft Cup, dosiahol v nich tri góly.

Podľa hlasovania fanúšikov bol uplynulú jar najlepším hráčom DAC. Takýto honor dosiahol trikrát po sebe, čo sa pred ním nepodarilo nikomu. Svoju krajinu Čiernu Horu reprezentoval už v mládežníckej kategórii a ako hráč DAC si obliekol dres A-reprezentácie 9-krát, pričom strelil 1 gól.

„Koncom minulej sezóny Nikola avizoval, že túži po nových výzvach. Museli sme zobrať na vedomie, že hráč so schopnosťami Nikolu núti hráča k tomu, aby hľadal novú motiváciu a výzvy v zahraničí. Takto to je v poriadku a vždy sme zdôrazňovali, že DAC je pripravený na spoluprácu, ak projekt bude vyhovujúci tak z odbornej – športovej stránky, ako aj z pohľadu financií. Po odchode Andrása Schäfera do Bundesligy v januári 2022 je to ďalší veľký prestup z DAC do jednej z Top 5 európskych líg. Chceli by sme sa poďakovať každému, kto bol súčasťou tohto projektu. Verím, že Nikola bude skvelým vyslancom nášho klubu, mesta a regiónu, a aj na najvyšších poschodiach európskeho futbalu ukáže svoje kvality a skvelú osobnosť. Táto transakcia nám dáva ,muníciu´ do ďalších týždňov, aby sme posilnili mužstvo a mohli naplniť naše ambície,“ vyjadril sa športový riaditeľ DAC Jan Van Daele.

Kiss Balázs / dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies