
V porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom, keď od apríla do júna 2021 zbankrotovalo 1 836 dlžníkov, ich v tretej štvrtine roka 2021 bolo viac o 45,04 percenta.
Dlžníkmi boli manželia či príbuzní
„Zároveň sme v septembri zaznamenali najväčší počet osobných bankrotov v tomto roku. Od júna je to štvrtý mesiac za sebou, v ktorom bol počet bankrotov väčší, než v rovnakom období minulého roka a od začiatku tohto roka,“ uvádza hlavná analytička CRIF SK Jana Marková.
Medzi dlžníkmi v minulom mesiaci identifikovali tri manželské páry a dve príbuzenské väzby. Adresu na obecnom, miestnom alebo mestskom úrade, prípadne na virtuálnej adrese malo 4,3 percenta dlžníkov z celkového počtu ľudí, ktorí zbankrotovali v septembri.
Menej bankrotov počas leta
V septembri bolo na Slovensku vyhlásených 955 osobných bankrotov, čo je teda najviac v tomto roku. V porovnaní s predchádzajúcim mesiacom, v ktorom zbankrotovalo 849 občanov Slovenska, je to o 12,49 percenta viac.
V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka, keď v septembri 2020 zbankrotovalo 529 obyvateľov Slovenska, to predstavuje medziročný nárast až o 80,53 percenta.
Z dlhodobých štatistík spoločnosti CRIF SK vyplýva, že od roku 2006, keď na Slovensku začal platiť inštitút osobného bankrotu, do konca septembra 2021 bolo vyhlásených 55 170 osobných bankrotov.
NZS/Felvidék.ma/Webnoviny.sk
Toto ste už čítali?

Učitelia rúcajú múry nevedomosti a stavajú mosty nádeje
Vedenie nášho mesta pri príležitosti dňa narodenia Jána...

Trnavský kraj vyhlásil 2. kolo obchodnej verejnej súťaže na krásne priestory Kreatívneho centra Trnava
Trnavský kraj vyhlásil obchodnú verejnú súťaž, v ktorej...