Back to top

Nová zmluva pre Száraza!

Publikované: 27. december 2019 - 14:25
Hrdina pohárového osemfinále proti Trnave zostáva v DAC do roku 2023.
Nová zmluva pre Száraza!

Benjamin Száraz podpísal s naším klubom nový kontrakt platný do leta 2023. Brankár reprezentácie do 21 rokov sa stal hráčom DAC-u pred tromi rokmi. Pravidelne chytával za našu devätnástku a juniorku, prvoligový debut si odkrútil v záverečnom kole fortunaligovej sezóny 2016/17 v Ružomberku. Počas uplynulej jesene bol oporou šamorínskej farmy. Stal sa tiež hrdinom penaltového rozstrelu v osemfinále Slovnaft Cupu DAC-Trnava, kde krátko pred záverom nastúpil po vylúčení Martina Jedličku a dvomi chytenými jedenástkami výraznou mierou prispel k nášmu postupu do jarného štvrťfinále.

„Som veľmi šťastný, že som mohol podpísať novú zmluvu v DAC. Zároveň sa chcem poďakovať mojej rodine, agentovi Martinovi Petrášovi a celému klubu. Dunajská streda je profesionálny klub, kde sa pracuje na vysokej úrovni. Mám tu možnosť napredovať pod vedením Martina Rašku a Jána Novotu, ktorí patria k najlepším trénerom brankárov na Slovensku. Spravím všetko pre to, aby som pomohol klubu aj sebe v dosiahnutí čo najlepších výsledkov,“ povedal 21-ročný gólman.

Benjamín Száraz sa narodil 9. marca 1998 v Nových Zámkoch, ale pochádza z Veľkého Kýru. Pôsobil v rodnej obci, v Šuranoch a v Senici, odkiaľ prišiel na Žitný ostrov. Pravidelne sa objavoval aj v mládežníckych reprezentačných výberoch, momentálne je súčasťou mužstva do 21 rokov.

„Po hroznom zranení pred takmer dvomi rokmi ukázal Benji silu a odhodlanie vrátiť sa medzi profesionálov. Ak tvrdo pracujete, život vám vždy niečo vráti. Dôkazom toho bol penaltový rozstrel proti Trnave, ako aj jeho výborné výkony vo farbách Šamorína. Benji patrí medzi hráčov, ktorým veríme v dlhodobom horizonte a chceme ho odmeniť týmto predĺžením zmluvy,“ vyhlásil športový riaditeľ klubu Jan Van Daele.

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies