Nachádzate sa tu

Nové medaily, tentokrát z Győru

Toto ste už čítali?

Publikované: 2017, november 13 - 13:43 | Šport
Minulý víkend sa v Győri konalo druhé kolo majstrovstiev sveta IMWF Mas-Westling, ktorého sa zúčastnili súťažiaci z 13 krajín, medzi nimi aj členovia SK Strongman Club Dunajská Streda: Erős Michaella, Kitanovič Attila, Sidó Tamás a Nagy Norbert.
Nové medaily, tentokrát z Győru

Prvá nastúpila Michaela v kategórii žien 75kg. Los nebol pre ňu výhodný, nastupovala ako prvá proti majsterke sveta v jej hmotnostnej kategórii, ktorú však na prekvapenie mnohých hladko porazila. Zdolala aj ďalšie dve súťažiace a v súťaži o finále prehrala s Poľkou, ktorá používala svojskú techniku, takto zakončila súťaž s bronzovou medailou. Na takejto významnej súťaži je to aj tak výborný výsledok.

Ako druhý nastúpil Kitanovič Attila v kategórii 90 kg, a hneď na začiatku sa mu podarilo zdolať veľmi silného nemeckého súpera.  Do finále sa, žiaľ, nedostal, ale aj umiestnenie na 3. mieste je výborným výsledkom.

Sidó Tamás je z nich najskúsenejším, toho roku sa zúčastnil na absolútnych majstrovstvách sveta v Amerike, kde dosiahol pekný výsledok. Na terajšiu súťaž nastúpil v inej hmotnostnej kategórii, keď po schudnutí 30 kg sa kvalifikoval do kategórie125 kg. Žiaľ, strata hmotnosti viedla aj k miernej strate sily, ale hanbiť sa nemusí ani za 5. miesto.  

V nedeľu sa do súťaže zapojil mladý talentovaný člen klubu, Nagy Norbert. V najväčšej hmotnostnej triede  +125 kg dosiahol spomedzi všetkých najlepší výsledok. Rad radom porážal svojich súperov až po finále, kde súťažil o prvenstvo s viacnásobným majstrom sveta, s absolútnym majstrom sveta, obrovským Rusom (výška 210 cm a hmotnosť 180 kg), s doteraz neporazeným Viktorom Kolibabchukom. Neporaziteľnosť ruského obra ostala, ale aj striebro sa nádherne ligotalo na hrudi nášho mladého športovca.

Márk András, vedúci Strongman Clubu, uviedol, že  zvyšok roka 2017 bude už len o oddychu, ale v roku 2018 ich čakajú nové súťaže. Za podporu a uznanie ďakuje v mene svojom i v mene klubu, budú sa za to snažiť odvďačiť dobrými výsledkami.

Tagy: strongman