Back to top

Obnova MŠ počas letných prázdnin

Publikované: 23. august 2017 - 15:08
Počas letných prázdnin sa v niektorých materských školách v zriadení mesta vykonávajú rekonštrukčné práce.

V MŠ na Námestí priateľstva od konca júla prebiehajú vnútorné a vonkajšie opravy. Dokončili výmenu otvorových výplní, staré okná v triedach vymenili na nové, takisto osadili nové vstupné dvere. Niekoľko miestností vymaľovali, dve hygienické miestnosti zrekonštruovali od základov. "Na steny hygienických priestorov dali nové kachličky a na požiadanie Regionálneho úradu verejného zdravia sme rozšírili počet umývadiel a WC. Vonku na terase odstránili časti stien v havarijnom stave a opravia aj rozbité schodové dlažby" - povedal Juraj Hervay, poverený vedúci technického a investičného odboru MsÚ.
Približne v polovici augusta sa začne aj potrebná modernizácia MŠ Eleka Benedeka a MŠ v Októbrovej ulici. V MŠ Eleka Benedeka opravia plochú strechu jedného pavilóna, v škôlke na Októbrovej ulici vymenia okná, kde sa na dvore vykoná zatrávnenie a osadia aj zavlažovací systém. Ešte v toto leto dôjde k zatepleniu budovy Centra sociálnych služieb na Komenského ulici a na dvore zariadenia opravia časť chodníkov.
Obnova je aktuálna aj v niektorých ZŠ v zriadení mesta. Ministerstvo školstva poskytne cielenú dotáciu na opravu strechy ZŠ na Jilemnického ulici, ďalej na výmenu okien ZŠ na Smetanovom háji a rekonštrukciu telocvične ZŠ Zoltána Kodálya. Začne sa aj oprava prepojovacej chodby v ZŠ Zoltána Kodálya, ktorá je v dezolátnom stave.

Zdroj: dunstreda.sk

Toto ste už čítali?

Cookies