Back to top

Obnoví sa park pred MKS

Publikované: 19. júl 2021 - 6:01
Tento týždeň sa v parku pred Mestským kultúrnym strediskom Benedeka Csaplára začali rekonštrukčné práce, v krátkej budúcnosti sa takpovediac úplne obnoví vegetácia, centrum mesta sa stane krajším.
Obnoví sa park pred MKS

„Napriek ťažkej situácii v minulom období sa vnútorný priestor MKS Benedeka Csaplára sústavne skrášľuje, a o to viac teší, že aj okolie kultúrneho strediska sa k budúcoročnému 45. výročiu jeho existencie stane krajším“ – uviedla nášmu portálu Takács Tímea, riaditeľka MKS. Podľa jej slov, ich požiadavku vedenie mesta prijalo pozitívne, preto požiadala Viktora Harmanovského, aby naplánoval dnešnému času vyhovujúci, oku lahodiaci, zároveň praktický, na oddych slúžiaci park. Viktor Harmanovsky, hlavný záhradník mestského podniku údržby mestského verejného priestranstva Municipal Real Estate vyhovel žiadosti a vypracoval taký projekt, ktorý jednak berie do úvahy obnovenie vegetácie, a jednak prihliada na praktickú stránku užívania parku.

Pri rekonštrukcii budú brať do úvahy chodníky, ktoré vyšliapali ľudia pri prechode cez park – budú tam cestičky vysypané štrkom -, časť parku smerom do centra mesta plánuje Viktor Harmanovsky prevzdušniť, presvetliť.

„Park bol v čase svojho vzniku pekný, ale odvtedy sa pre bujnenie porastov stal temným, hustým, to sme chceli zmeniť“ - povedal pracovník Municipalu.

Pri plánovaní sa bralo do úvahy aj to, že na priestranstve pred MKS sa organizujú rôzne podujatia, tieto pred hlukom od hlavnej cesty bude chrániť hustejšia, zeleňou tvorená stena.

Rezacie, prerieďovacie, tvarovacie práce už budú čoskoro ukončené, takže obyvatelia mesta už v krátkom čase budú môcť užívať obnovený, skrášlený park v centre mesta.

Text a foto: -rovin-

 

Toto ste už čítali?

Cookies