Back to top

Od pondelka sa nielen deti vrátia do škôl, končí sa aj nočný zákaz vychádzania

Publikované: 5. január 2022 - 10:11
Ako informovalo ministerstvo zdravotníctva, od pondelka 10. januára už nebude platiť nočný zákaz vychádzania. Ako spresnila hovorkyňa rezortu Zuzana Eliášová, v platnosti ostávajú všetky doterajšie opatrenia, ktoré sa týkajú obchodov, prevádzok služieb, hotelových zariadení, lyžiarskych stredísk či cestovania v diaľkových linkách.
Od pondelka sa nielen deti vrátia do škôl, končí sa aj nočný zákaz vychádzania

Okrem toho sa od pondelka otvárajú základné a stredné školy, v ktorých však budú platiť prísne protiepidemické opatrenia. Rúška budú povinné už od prvého ročníka základných škôl a rodičom sa dôrazne odporúča, aby svoje deti otestovali ešte pred nástupom do školy a tieto testy opakovali 2-krát týždenne.

Režim na školách sa bude riadiť školským semaforom, ktorý upravuje režim v triedach pri výskyte pozitívnych prípadov v triedach a školách.

Vstup do obchodov, prevádzok služieb či reštaurácií sa bude, tak ako doteraz, riadiť vyhláškami Úradu verejného zdravotníctva SR. Esenciálne obchody budú fungovať v režime základ. Prístupné teda budú všetkých bez ohľadu na ich imunizačný status.

Neesenciálne obchody, služby a reštaurácie budú otvorené len pre osoby plne zaočkované, alebo ak za posledných 6 mesiacov prekonali ochorenie Covid-19.

V režime OP (očkovaní/ po prekonaní) budú aj naďalej na základe aktuálne platných vyhlášok Úradu verejného zdravotníctva fungovať hotely (vrátane povinnosti negatívneho testu), lyžiarske strediská či bohoslužby. Naďalej ostáva v platnosti režim OTP v rýchlikoch, IC vlakoch a na diaľkových autobusových linkách. Núdzový stav platí aj naďalej, vláda ho totiž vyhlásila na 90 dní.

  • V pondelok sa vrátia deti do škôl a spúšťa sa školský semafor.
  • Reštaurácie ostávajú otvorené pre očkovaných a osoby, ktoré prekonali ochorenie Covid-19.
  • Režim v hoteloch a lyžiarskych strediskách ostáva nezmenený.
  • Neesenciálne obchody a služby ostávajú otvorené v režime OP.
  • V platnosti ostáva OTP režim v rýchlikoch, IC a diaľkových autobusoch.
  • Naďalej platí zákaz zhromažďovania nad 6 osôb.

ma7/pravda.sk

 

Toto ste už čítali?