Back to top

Olympijský oheň rozžiaril aj Dunajskú Stredu

Publikované: 28. máj 2024 - 15:10
V piatok 24. mája do Dunajskej Stredy dorazil symbol olympijských hier, olympijský oheň hlásajúci mier. Ešte v apríli vyrazil z gréckej Olympie na dlhú cestu, ktorá sa skončí 26. júla na otváracom ceremoniáli letných olympijských hier v Paríži.
Olympijský oheň rozžiaril aj Dunajskú Stredu

Tibor Duducz, športový novinár a predseda Žitnoostrovského olympijského klubu, dorazil s plameňom k tabuli označujúcej začiatok mesta, kde si ho od neho prevzal mladý futbalista DAC-u. S pochodňou navštívili niekoľko škôl a športových klubov, pričom k usmiatym bežcom sa mohol ktokoľvek pridať.

Vo viacerých základných a stredných školách nášho mesta sa k štafete pridali aj zástupcovia športových organizácií nášho mesta, pričom na niektorých úsekoch medzi jednotlivými zastávkami vo vzdelávacích inštitúciách pochodeň putovala v rukách žiakov spoluorganizátora podujatia, Attilu Olláriho zo Spojenej školy na Nám. sv. Štefana - Strednej športovej školy s VJM.

Po návšteve dunajskostredských škôl napokon olympijský oheň opustil naše mesto so symbolickým gestom, kedy olympijská minulosť plameň odovzdala budúcej generácii. Priska Polačeková, bývalá olympionička, prevzala pochodeň z rúk Dávida Csibu, pretekára Karate klubu IPPON, ktorý si na medzinárodných súťažiach zaknihoval pôsobivé množstvo vynikajúcich výsledkov, aby ju následne aj ona sama odovzdala – tiež medzinárodne úspešným mladým karatistkám, Kinge a Zsóke Czajlikovým, nádejam budúcnosti. Od dievčat si štafetu prevzal stolný tenista Richard Csejtey, ktorý sa kvalifikoval na tohtoročné paralympijské hry v Paríži. Olympijský oheň sa teda s Dunajskou Stredou rozlúčil v rukách paralympionika, ktorý sa aktuálne pripravuje na svoje šieste olympijské účinkovanie.

Podujatie prízvukujúce svojou symbolikou význam a dôležitosť mieru napriek čiastočne daždivému počasiu rozžiarilo srdcia všetkých zúčastnených. Deň, kedy olympijský oheň zavítal do nášho mesta, v ich srdciach určite zostane spomienkou na celý život.

Ďakujeme organizátorom za príležitosť!

Fotografie z udalosti si môžete pozrieť  v našej fotogalérii.

Text a foto: Vince Rózsár

Toto ste už čítali?

Cookies