Back to top

Oslavy Dňa žien v Malom Blahove

Publikované: 11. marec 2024 - 13:21
Spoločenský dom v Malom Blahove sa opäť zaplnil 9. marca na oslave organizovanej pri príležitosti Dňa žien. Vedenie mesta Dunajská Streda tu spolu s vedúcimi občianskeho združenia Sikabony oslavovalo členky združenia.
Oslavy Dňa žien v Malom Blahove

„Deň žien nie je len dňom v kalendári, ale aj pripomienkou toho, že uctiť si prácu a oddanosť, akou ženy obohacujú náš každodenný život a spoločnosť nestačí iba v tento deň,“ povedal predseda združenia Michal Fodor vo svojom otváracom príhovore a dodal: „Ďakujeme ženám za nespočetné každodenné zázraky, ktoré robia život každého z nás krajším a šťastnejším.“

Zástupca primátora MUDr. Juraj Puha pozdravil v mene mesta prítomné dámy, zdôrazňujúc, že je pre neho mimoriadnym potešením, že sa v tento deň v Malom Blahove stretávajú v skutočne rodinnej atmosfére a že ho poctili tým, že môže odovzdať skutočný odkaz Medzinárodného dňa žien.

„Dámy, manželky, matky držia rodinu pohromade,“

-povedal viceprimátor.

„Zázrakom života je to, že môžeme prijať a spoznávať všetko to, čo nás vyzdvihne z hmotného sveta a formuje z nás vnímavé, cítiace duše. A čo skrášľuje náš každodenný život? Z hľadiska ľudského vnímania je to druhý človek, ktorý je síce iný ako my, ale stal sa naším neodmysliteľným spoločníkom do všedných dní,“

- vyjadril úctu dámam zástupca primátora.

Na slávnosti po príhovoroch nasledoval kultúrny program. Prítomné dámy potešili svojím vystúpením členovia Tanečnej skupiny Kéknefelejcs, recitáciou dvaja žiaci ZŠ Kodálya Zoltána, Brenda Puha a Kincső Kovács. Latinskoamerické a swingové tanečné rytmy zatancovala skupina Csill & Dance a nehynúce piesne obľúbených spevákov zaspievala Manyi Szabó.

Slávnostné podujatie poctili svojou prítomnosťou aj ďalší dvaja mestskí poslanci za mestskú časť Malé Blahovo, Mgr. art. dr. jur. Ákos Horony, splnomocnenec vlády SR pre národnostné menšiny, a Ing. Erika Szelle.

Nagy Attila

Toto ste už čítali?

Cookies