Back to top

Patrik Uváček zbieral medaily aj v auguste

Publikované: 1. september 2023 - 11:52
Talentovaný mladý silák Patrik Uváček strávil posledné dva víkendy súťažne. A to s nie hocijakými výsledkami! Domov sa vrátil so zlatou a bronzovou medailou!
Patrik Uváček zbieral medaily aj v auguste

Slovenská asociácia silných mužov (SASIM) usporiadala 19. augusta v Liptovskom Mikuláši Pohár Slovanov, kde si okrem domácich pretekárov zmerali sily srbskí, českí, ukrajinskí a chorvátski pretekári v disciplínach ťahanie traktora (ťahanie 9-tonového traktora na vzdialenosť 20 metrov), mŕtvy ťah (auto), prenášanie dvoch 150 kilogramových kufrov, prenášanie kyvného závažia s hmotnosťou 380 kg, ako aj v doplnkových disciplínach (vykladanie klád na príves, dvíhanie 80 kg závažia jednou rukou, dvíhanie vreca s pieskom atď.).

Napriek zraneniu, ktoré utrpel v predchádzajúcej súťaži, keď sa mu odtrhla koža z oboch dlaní, vyhral Patrik štyri z piatich disciplín a tým si vydobyl zlatú medailu. Úspechu mladého siláka výrazne pomohli tréner František Őszi a masér Tóni Perczel, ktorým mladý talent vyjadril veľkú vďaku za podporu.

Minulý víkend sa Patrik zúčastnil pri mimoriadne silnej medzinárodnej reprezentácii -medzi pretekármi boli aj najsilnejší Francúzi či Česi - súťaže Tatranský silák 2023 v Poprade.

Nebezpečné a nepríjemné zranenie tu utrpel Patrikov kamarát István "Cimet" Nagy, ktorý tiež štartoval medzi francúzskymi, českými, poľskými, slovenskými a ukrajinskými pretekármi. Roztrhol mu biceps, prezradil pre náš portál Patrik Uváček, ktorý zároveň praje zranenému kamarátovi skoré uzdravenie.

V súťaži, ktorá pozostávala z piatich disciplín (ťahanie 150-kilogramovej železnej klady, prenášanie 165-kilogramového kufra a 400-kilového hojdacieho závažia, ťahanie auta, priťahovanie 8-tonového kamióna lanom) talentovaný silák sa znovu umiestnil na priečkach víťazov.

 

„V tejto súťaži sa mi podarilo skončiť na 3. mieste, čo ma veľmi teší, keďže som bol popri „veľkých“, profesionálnych silákoch najmladším súťažiacim. Zároveň blahoželám víťazovi Františkovi Pirosovi, a ďakujem za pomoc môjmu trénerovi Františkovi Őszimu a masérovi Tónimu Perczelovi,“ povedal pre náš portál Patrik Uváček.

K dosiahnutým výsledkom blahoželáme a mladému silákovi Patrikovi Uváčkovi prajeme veľa síl, zdravia a vytrvalosti do budúcnosti!

-rovin-
foto: archív Patrika Uváčka

Toto ste už čítali?

Cookies