Nachádzate sa tu

Piata medaila z Majstrovstiev Európy

Toto ste už čítali?

Publikované: 2017, november 13 - 13:49 | Šport
Majstrovstvám Európy U16 v karate v poľskom Kielce predchádzal celý rok príprav.
Piata medaila z Majstrovstiev Európy

Družstvo odišlo už vo štvrtok, aby boli v deň súťaže športovci už odpočinutí. Všetko prebiehalo bez problémov, zostal čas aj na obhliadku mesta, či maškrtenie v pizzerii.
Na takúto významnú súťaž prebiehala príprava už od začiatku roka már. Členovia klubu boli v Poľsku, Chorvátsku, Česku a v Maďarsku, a aj Seishin Karate Klub zorganizoval tri prípravné súťaže: v Okoličnej, Okoči a v Dunajskej Strede. Družstvo sa chystalo na špeciálnych tréningoch – odzrkadlilo sa to aj na výsledkoch prípravných súťaží.  Slovensko a svoj klub reprezentovali Markovics Ádám (Kameničná), Jakab Adrienn (Zlatná na Ostrove), Kósa Tamás (Trhová Hradská).
Na miesto súťaže šli na druhý deň, teda v piatok, kde si svoje schopnosti zmerali tí najlepší z  22 krajín. Vo vekovej kategórii U16 Tamás začal s rumunským súperom, ktorého porazil kopom do hlavy; v ďalšom kole zdolal svojho maďarského súpera podľa rozhodnutia rozhodcu.  V súťaži o finále, žiaľ, podľahol svojmu ukrajinskému súperovi, a tak skončil tretí, čím získal pre svoj klub piate umiestnenie na majstrovstvách Európy. Ádám dostal bulharského súpera, v prvom kole sa mu aj darilo – kopol ho aj do hlavy -, spomedzi rozhodcov si to však všimol len jeden z nich, čo je pre bod málo, takže nasledovalo predĺženie, kde podľa rozhodnutia rozhodcu prehral (čomu nerozumie ani vedenie klubu). Jeho súper bol nakoniec druhý. Adrienn mala lotyšského súpera, s ktorým celkom dobre vládal držať krok aj napriek veľkému hmotnostnému rozdielu. Zvíťaziť sa mu, žiaľ, nepodarilo, ale získal obrovskú skúsenosť pre svoje ďalšie súťaženie.  

Markovics János, vedúci klubu, je s družstvom spokojný. „Myslím si, že družstvo na súťaži dobre obstálo. Je pravda, že nie každému sa teraz podarilo dostať sa na stupienok víťazov, ale aj zúčastniť sa na majstrovstvách Európy je veľká vec. Klobúk dole aj pred organizátormi, veľmi sa snažili, veľmi dobre sme sa cítili na súťaži a aj na Sayonara (dovidenia) párty.
Už plánujeme budúcoročné súťaže. Všetkým, ktorí nám pomohli akýmkoľvek spôsobom: vecne, teoreticky, fandením či živým vysielaním alebo v príprave - ďakujem. Zvlášť ďakujem členom klubu a trénerom!”