Back to top

Piatok skrášlia Pastelky

Publikované: 9. jún 2022 - 11:02
Piatočný deň opäť nádherne zafarbia Žitnoostrovské pastelky. V tento deň bude otvorenie výstavy 23. ročníka medzinárodnej súťaže detí v kreslení vo výstavnej sieni Žitnoostrovského múzea.
Piatok skrášlia Pastelky

Do súťaže, ktorú organizuje Žitnoostrovské osvetové stredisko, v tomto roku prišlo asi 1700 kresieb od detí zo 7 krajín. Z tohto veľkého množstva porota vybrala 215 prác. Historička umenia Kornélia Nagy z nich zostavila výstavu, ktorú si možno pozrieť vo výstavnej sieni Žitnoostrovského múzea a vo výstavnej sieni Gallery Nova Žitnoostrovského osvetového strediska.

Odborná porota pod vedením Bohumíra Bachratého vybrala 60 rovnocenných víťazných prác, ďalej udelila 2 osobitné ceny. Diplomy, ako aj hodnotné darčeky si ocenení prevezmú 10. júna 2022 o 11. hodine na otvorení výstavy. V ráci otvorenia výstavy, ako sme sa dozvedeli z informácií osvetového inštitútu, odmenia aj viacerých učiteľov, ktorí deti do súťaže pripravovali.

Organizátori s radosťou a láskou očakávajú v piatok na otvorení výstavy ocenených, a, samozrejme, aj záujemcov o diela malých tvorcov. O otvorení výstavy - ako aj v predchádzajúcich rokoch - prinesieme obrazové správy.

-rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies