Back to top

Počas sviatkov sa mení harmonogram odvozu smetí

Publikované: 23. december 2020 - 12:09
Ako sme už nedávno informovali obyvateľov, v dňoch 24. a 25. decembra sa mení termín odvozu smetí.
Počas sviatkov sa mení harmonogram odvozu smetí

Gábor Inczédi, vedúci technického odboru náš portál informoval, že FCC Slovensko s. r. o. mení svoj harmonogram, a tak namiesto odvozu 24. decembra (štvrtok) sa ten uskutoční 26. decembra (sobota) a namiesto 25. decembra (piatok) tento prebehne 27. decembra (nedeľa). Táto zmena sa týka tých rodinných domov a podnikov, u ktorých by prebiehal odvoz v uvedených dňoch.

Dotknuté ulice budú tento týždeň informované o zmene aj formou letákov. Mestský úrad aj FCC Slovensko s. r .o. ďakujú obyvateľom za porozumenie.

Keď sa skončia Vianoce ...

Obaly z darčekov po Vianociach končia v kontajneroch. Ak je pre Vás ochrana životného prostredia dôležitá, prosíme, trieďte. Nedávajte do jedného vreca umelú hmotu, papier a iný domáci odpad – pre Vás to znamená iba niekoľko minút práce navyše.

Do žltého kontajnera dávajte obaly z umelej hmoty, fólie, stlačené umelohmotné fľaše, aj obaly z polystyrénu patria sem.

Škatule – rozobrané – spolu s ďalším papierovým odpadom patria do nádob na papier. Keď sa stane, že nádoba je už plná, prosíme, nenechávajte papier pri kontajneroch, vietor ho ľahko roznesie po celom okolí. Tu sa žiada pripomenúť, že od rodinných domov odvezú papier 14. decembra, potom, už v novom roku, 11. januára, dovtedy aj papierový odpad z darčekov bude možné nachystať na odvoz.

-rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies