Back to top

Podvodníci sa vydávajú za Orange. Tvrdia, že si ľudia majú body vymeniť za peniaze

Publikované: 13. október 2022 - 11:12
Slovákom prichádzajú falošné e-mailové správy, ktoré sa tvária, že pochádzajú od Orangeu. Odkaz v nej smeruje na falošnú stránku, kde je dostupná aj platobná brána. Cieľom je obrať ľudí o peniaze.
Podvodníci sa vydávajú za Orange. Tvrdia, že si ľudia majú body vymeniť za peniaze

„Vážený používateľ, ako zákazník Orange ste automaticky zaradený do programu odmien. Informujeme vás, že z vášho predplatného Orangeu máte celkovo 61 145 bodov,“ uvádza sa v e-maile.

Ďalej je v správe aj link, kde sa vraj dajú vymeniť body za viac ako 146 eur. Červenou farbou je uvedené, že platnosť bodov vyprší o 24 hodín po prijatí správy. Od príjemcu správy podvodníci chcú, aby zadali číslo svojej karty, platnosť a trojmiestny kontrolný kód.

Ide samozrejme o podvod a v žiadnom prípade svoje údaje nikde nezadávajte. Aj v tomto prípade odporúčame, aby ste na podobné správy nijako nereagovali. Orange má aj vlastnú podstránku, ktorá sa venuje podvodom na internete. Podobné prípady mu môžete aj nahlásiť.

Nie je navyše vylúčené, že podvodníci posielajú správu s obchodnými menami rôznych operátorov alebo aj iných typov firiem.

ma7.sk/ziveaktuality.sk

Toto ste už čítali?

Cookies