Back to top

Polícia varuje: Pozor na ďalšiu podvodnú súťaž!

Publikované: 9. november 2023 - 14:18
Polícia varuje ľudí pred súťažou Malý dom, ktorá sa vďaka svojej atraktívnej avizovanej výhre (nový dom) stáva virálom a zdieľajú ju tisíce ľudí.
Polícia varuje: Pozor na ďalšiu podvodnú súťaž!

Facebooková stránka Malý dom zverejnila súťaž s jednoduchými pravidlami a trocha zmätočným textom. „S radosťou oznamujeme, že darujeme 5 maličkých domčekov, ktoré sa nám nepodarilo predať pre drobné škrabance. Keďže bol stále v dobrom stave, rozhodli sme sa ho darovať všetkým, ktorí zdieľali náš príspevok a napísali „Ďakujeme“. Výhercu vyžrebujeme 15. novembra. Veľa šťastia!“ Príspevok už komentovali a podľa inštrukcií stránky zdieľali tisícky ľudí.

Podľa facebookového profilu Hoaxy a podvody – Polícia SR je organizátorom súťaže s najväčšou pravdepodobnosťou falošná stránka.

„V komentároch pod príspevkom ďakuje stránka všetkým, ktorí ho okomentovali a núkajú im výhru výmenou za registráciu prostredníctvom e-mailovej adresy a telefónneho čísla,“

informovali Hoaxy a podvody – Polícia SR.

Stránka ľudí nabáda registrovať sa a poskytnúť telefónne číslo a kontaktný e-mail. „Okrem fotiek, textu s chybami a prelinkami na registráciu neobsahuje žiadne informácie,“ napísala polícia.

„Ak tak urobíte, podvodníci vás budú veľmi pravdepodobne kontaktovať a požadovať od vás, aby ste im poskytli vaše citlivé osobné či platobné údaje. Prípadne môžu vaše kontaktné informácie zneužiť pri ďalších podvodoch. Dávajte si na podobné pofidérne zdieľačky pozor a varujte aj vašich blízkych!“

- vyzvala polícia.

Facebook / Polícia SR, -rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies