Back to top

Pomoc môže prísť rýchlejšie

Publikované: 28. september 2018 - 10:43
Pacienti dunajskostredskej nemocnice si môžu ľahšie a rýchlejšie zavolať pomoc.

Vo štvrtok v nemocnici zo skupiny Svet zdravia predstavili náramok, prostredníctvom ktorého si chorý jedným tlačidlom vie privolať sestričku, ak potrebuje rýchlu pomoc. Tento systém je už niekoľko dní v používaní, sestričky vidia, v ktorej izbe ktorý pacient potrebuje pomoc.

Realizáciu projektu podporila zdravotná poisťovňa  Dôvera sumou 9 tisíc eur, jej riaditeľ, Martin Kultan bol prítomný na odovzdávaní. Na slávnostnom brífingu viceprimátor mesta, Horváth Zoltán, poďakoval vedeniu ich prácu, ktorou pomáhali dunajskostredskej nemocnici, bez ohľadu na to, ktorú poisťovňu zastupujú.

Na tlačovej besede sme sa dozvedeli, že nový systém je oveľa spoľahlivejší, starý sa často kazil a bol dostupný len z postele.  Nový je bezkáblový a chorí sa môžu v prípade potreby domôcť pomoci hoci aj z kúpeľne. Je vhodnejší aj z hygienického hľadiska, každý náramok je jednorázový.

Horváth Zoltán, ktorý bol jediný, kto popri slovenskom príhovore mal príhovor aj v maďarčine, vyzdvihol, že pre mesto je dôležité, že jeho občania sú v bezpečí aj nemocnici a samospráva víta tento rozvoj.

Toto ste už čítali?

Cookies